<-

<-

Çarşamba, Mayıs 29, 2013

2013 YAZ MAKYAJ MODASI

2013 yaz makyajı ile ilgili ufak çaplı araştırma yaptım ve derlediğim bilgileri bu yazımda sizlerle paylaşmak istiyorum.
Öncelikle ten makyajından başlayalım. Ünlü markaların ve makyaj uzmanlarının yorumlarına bakacak olursak, bu yaz tende doğal, ışıltılı ve taze görünümler öne çıkıyor. Bunun için aydınlık veren BB kremler ve türevleri, hafif ışıltılı pudralar, aydınlatıcılar kullanılabilir.

Salı, Mayıs 28, 2013

FLORMAR PRETTY P16

Merhaba,

Bugün canlı renklerde bir oje sürmek istedim. Yeşil-mavi tonları ve pembe tonları arasında kararsız kaldım ilk başta, ama sonra tercihimi sıcak bir renkten yana kullandım.
Günün ojesi Flormar Pretty serisinden P16 numaralı oje. :)

oje

Pazar, Mayıs 26, 2013

GLISS SIVI SAÇ KREMİ

Gliss durulanmayan saç kremi, son zamanlarda sıklıkla kullandığım bir ürün. Önceleri oldukça sağlıklı ve canlı olan saçlarım, röfle işlemleri sonucu kaçınılmaz olarak yıpranınca ve kimi yerleri yanınca bu ürüne doğru yöneldim.

Cuma, Mayıs 24, 2013

MAKYAJ DOLAPLARI & MASALARI

Bugün görüp de beğendiğim makyaj masalarından ve dolaplarından örneklerle karşınızdayım. Umarım sizler de beğenirsiniz. :)
  • İlk örneğimiz, üç adet dekoratif aynadan oluşan, sade, zarif ve klasik bir tasarım.

Perşembe, Mayıs 23, 2013

►KAĞIT ÇANTA YAPIMI◄

Sevdiklerimize seçtiğimiz hediyeler kadar onların ambalajları, süslemeleri ve onları sunduğumuz çantaları da önemlidir. Dolaylı yollardan bile olsa karşımızdaki kişiye verdiğimiz önemi ve onun için gösterdiğimiz özeni kanıtlar.
Bugün, evde çok az materyalle ve kolaylıkla yapabileceğimiz bir DIY çalışmasını paylaşacağım.
  • İlk başta; istediğimiz renk, desen ve boyuttaki, kalın yapıya sahip bir kağıdı ortasından iz yapmayacak şekilde, çok bastırmadan katlıyoruz.

Çarşamba, Mayıs 22, 2013

ESKİYE DÖNÜŞ

Kıyafetlerimiz, saçlarımız, makyajlarımız son zamanlarda geçmiş yıllardan esintiler taşımakta. Bugün istedim ki sizlerle makyaj konusunda biraz nostalji yapalım ve 50'li, 60'lı yıllara şöyle bir uzanalım.
Retro makyaj denildiğinde akla ilk gelen isim kuşkusuz ki Marilyn Monroe. İddialı saçları, koyu renk ruju ve kusursuz eyelinerıyla gözümüzde hemen canlanıveriyor.
MARİLYN MONROE 3

PASTEL SPRING BLUSH ON ALLIK 10

Blogum daha çok yeni olduğu için yazma fırsatını biraz geç yakaladığım ve şu yazımda mayıs ayı favorilerim arasında gösterdiğim Pastel spring blush on allıktan (10) bahsedeceğim.
  • Fotoğrafta gördüğünüz gibi ürün şirin bir ambalaja sahip.

Salı, Mayıs 21, 2013

►BİLEKLİK YAPIMI #1◄

Yaz kapıdayken çeşit çeşit ve renk renk takılar mağazaların vitrinlerini süslemeye başladı. Renkli floş iplerle kullanılmış altın sarısı zincirler, inciler, renkli boncuklar, kurdeleler, tüller, minik danteller tasarımlarda göze çarpmakta. 
Yaptığım bilekliklerin birkaçını örnek olarak bugün sizlerle paylaşacağım. Yapımları zor olmayan ve çok fazla malzeme gerektirmeyen bu bileklikler yeri geldiğinde şık yeri geldiğinde ise spor kıyafetlerle birlikte kullanılabilir.
Fotoğrafta gördüğünüz bu üç bileklikle başlamak istiyorum. 

Pazartesi, Mayıs 20, 2013

DEKORASYON FİKİRLERİ - FOTOĞRAF ÇERÇEVELERİ

Teknolojik araçların gün geçtikçe gelişmesiyle birlikte hepimiz büyülerine kapıldık. Fotoğraf makinaları, telefonlara, bilgisayarlara entegre edilmiş bir şekilde hayatımızda daha da çok yer almaya başladı. Her anımızı kareleyip sosyal medya ağlarında paylaşır hale geldik. Peki o güzel anlarımızı evimizin her köşesinde görmek ve gördükçe de tebessümle hatırlamak istemez miyiz? Bunun en büyük yardımcısı "Fotoğraf Çerçeveleri"nden bahsetmek istiyorum; tasarımları, çeşitleri, şekilleri, konumlandırılmalarından...
Bu yazımda naçizane farklı örnekler, bilgiler ve fikirlerle karşınızdayım.
  • Öncelikle duvarlarınızda çerçeveleri konumlandırmanız için örnek  taslaklar ile başlıyorum.
#Photowall arrangement ideas~

DEKORASYON FİKİRLERİ - PENCERE ÖNÜ KEYFİ

Pencere önü keyfi yapmayı sevenlerdenseniz bu yazımı kaçırmayın. :)
Kimi zaman huzurla kitap okuyacağımız bir köşe ararız kendimize, bazen de evde keyifle kahvemizi yudumlayıp sevdiklerimizle sohbet edeceğimiz bir koltuk... Yağmurlu günlerde pencere önünde oturup yağmuru izlemeyi sever kimimiz de. 
İşte sizler için derlediğim değerli tasarımcıların "Pencere Önü Keyfi" tasarımları...
  • Ferah ve aynı zamanda kullanışlı bir tasarım.