<-

<-

Salı, Haziran 30, 2015

LIMONIAN Oseque High End Touch Fondöten+BB Krem ve Bir ÇEKİLİŞ!!!

Korelilerin çıkarmış oldukları kozmetik ürünlerine çok büyük bir ilgim olduğunu söyleyebilirim. Özellikle bb kremleri ve cilt bakım ürünleri beni cezbediyor. Neredeyse arkasında "Made in Korean" yazan her bir ürünü alıp denemek istiyorum. Bugün size bahsedeceğim ürün ise, Kore'de 5 ayda 1 milyon adet satmış olan Oseque High End Touch Fondöten+BB Krem.

Pazartesi, Haziran 22, 2015

PUREDERM GÖZENEK TEMİZLEYİCİ PED

Düzenli olarak çeşitli yollarla peeling yaparak sağlıklı görünen ve ışıldıyan bir cilde sahip olabiliriz. Düzenli peeling sayesinde siyah nokta oluşumunu ve akne oluşumunu en aza indirmek de mümkün. Ben genellikle tanecikli yapıda olan jel veya krem peelingleri tercih ederim. Haftada 1-2 defa mutlaka kullanırım. 

purederm soyucu gözenek temizleyici ped

Cumartesi, Haziran 20, 2015

SAÇ KIRIKLARINDAN NASIL KURTULURUZ?

Saç kırıkları, kuru ve çok işlem görmüş saça sahip olanların en büyük sorunları arasındadır. Saçların çeşitli çevresel etkenler nedeniyle kuruması ve sonrasında da saç uçlarının çatallanarak kırılması şeklinde bu süreç devam eder. Özellikle uzun saçlara sahip kadınların sıkça yaşadığı bu sorun, saçların sağlıksız ve olduğundan çok daha mat görünmesine sebep olmaktadır. Üstelik kırıkları fazla olan saçın uzaması yavaşlamakta ve güçleşmektedir.
saç bakımı

Perşembe, Haziran 18, 2015

NEUTROGENA VISIBLY CLEAR "Pembe Greyfurt" YÜZ YIKAMA JELİ

neutrogena pembe greyfurt yüz yıkama jeli

Cilt temizliğini cilde uyan, doğru ürünler ile yapmak gerektiğine ve asla ama asla ihmal etmemek gerektiğine inananlardanım. Jel, krem, sabun vs. formlu temizleyiciler arasında herhangi bir tanesi mutlaka cilt tipimizle uyum sağlayacak ve kullanımı daha pratik gelecektir.

Benim en fazla tercih ettiğim cilt temizleyicileri jel yapıda olanlar. Daha evvel çok sayıda bu tip ürün kullanmış olup birkaçını da burada yorumlamıştım. Bugün Neutrogena Pembe Greyfurt Yüz Yıkama Jeli hakkındaki yorumlarımı paylaşacağım.

Salı, Haziran 16, 2015

Yaz için Dekorasyon Fikirleri ★ EVLERDE DENİZ ESİNTİSİ!


Deniz, kum, güneş... Daha yaz gelmeden sizi alıp şöyle bir uzaklara götürmek istedim. Kızgın kumların ve serin denizin olduğu yere, evet SAHİLE! 

Hayatımızın her alanında -hiç kuşkusuz- doğadan esinleniriz. Bunun en güzel ispatını tasarım alanında görmek mümkün. Örneğin; renk, doku, biçim, ölçü vs. doğada kendiliğinden var olup sonrasında hayatımıza yansımış tasarımın temel ilkelerinden. Bu yazımda, bu doğrultuda deniz havasını evlere taşıyacağım.


★ Renk Seçimi

Kum beji, kum sarısı, mavi ve türevleri, gri-mavi yansımalı  tonlar ve olmazsa olmaz beyaz "deniz" temalı dekorasyonlarda çok büyük yer kaplıyor.


Renk skalasını genişletmek elbetteki sizin hayal gücünüze kalmış. Özellikle ferahlık arayışındaysanız, duvarlar için açık gri-mavi, bej ve beyaz tonlarının biçilmiş kaftan olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Çarşamba, Haziran 10, 2015

ONLINE MISSHA TÜRKİYE ALIŞVERİŞİM

BB krem furyası almış başını giderken BB kremlerin şahını, en meşhurunu denemek istedim. Şimdiye kadar Maybelline Dream Fresh, Garnier, Pure Beauty Bulgarian Rose BB kremlerini denemiş ve en çok Kore yapımı olan Pure Beauty BB kreminden memnun kalmıştım. Hal böyle olunca övgülerle bahsedilen Missha'yı denemem şart oldu.

missha.com.tr/

Pazartesi, Haziran 08, 2015

WET N WILD MEGALAST "Rose-Bud" RUJ

Yazın canlı tonlardaki makyaj ürünleri vazgeçilmezim oluyor. İşte tam da yaza yakıştırdığım güzeller güzeli bir renge sahip Wet n Wild Rose-Bud bugünkü yazımın kahramanı. Rose-Bud gonca gül demek. İsmiyle müsemma bu ruj, tazecik ve capcanlı görünümlü.


Cumartesi, Haziran 06, 2015

GLISS MILLION GLOSS ŞAMPUAN YORUMLARIM


gliss million gloss

Şampuan konusunda takıntılıyımdır. Bir şampuan, beklentilerime yeterince cevap verebiliyorsa onu uzunca bir süre kullanırım. "Beklentiler" dediysem göz korkutmayayım. Aman aman beklentiler değil. 

- Saçı ağırlaştırmayacak,
- Sabah yıkadığım saçı akşama yağlandırmayacak,
- Krem kullanmasam bile sertleştirmeyecek,
- Yumuşatacağım derken saçlarımı kafama yapıştırmayacak,
- Kokusu boğucu, iç bayıcı olmayacak!
Aslında bakarsanız şuan saçlarımda boya vs.olmadığı ve ısılı işlemler çok nadir uyguladığım için -doğal olarak- saçlarım işlem görmüş saç kategorisine girmiyor. O nedenle saçlarımda şuan için göze çarpan bir matlık söz konusu değil. Yazdıklarımı ona göre değerlendirmenizi öneririm.