RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

EYELINERIMIZI NASIL DAHA DÜZGÜN SÜREBİLİRİZ?

Jel ve likit gibi çeşitli şekillerde karşımıza çıkan eyeliner, hemen hemen bütün makyajlarımızda kullandığımız bir malzemedir. Bu nedenle nasıl sürdüğümüz ve ne amaçla sürdüğümüz (amaç, bakışları derinleştirip daha çekici görünmek mi, gözleri olduğundan büyük ya da çekik göstermek mi?...) önemlidir. 

Gözlerini olduğundan daha küçük göstermek isteyenler, eyeliner uygulamasını uçtan uca değil de gözün yarısına kadar yaparlarsa istedikleri sonuca ulaşmış olacaklardır. Daha büyük görünsün isteyenlerin ise, içten dışa doğru, yine çizgi halinde uygulamaları yeterlidir.

Jel eyelinerların, yapısı dolayısıyla, sürülmesi likit olanlara göre daha basittir. Tabiki el alışkanlığınıza göre en çok kullandığınızı sürmek size daha pratik gelecektir. Örneğin ben likitte daha başarılı olduğumu düşünüyorum.:)

Şimdi seçtiğim örnek fotoğraflara bir göz atalım.
Bu benim pek tercih ettiğim bir yöntem olmasa da paylaşmak istedim. Ben genellikle, kirpik diplerime yakın olacak şekilde incecik bir çizgi çekiyorum baştan sona. Daha sonra uçlara doğru kalınlaştırıyorum.
Az önce anlatmak istediğim, yukarıdaki fotoğraftaki olaydı.:) Bu şekilde yaparsak bence hem daha pratik olur hem de çizgi kalınlığını istediğimiz şekilde ayarlayabiliriz. 

Peki Püf Noktaları Nelerdir? 
 1. Eyelinerınızı gözünüze dik bir açıyla değil, paralele yakın şekilde uygularsanız daha başarılı sonuçlar elde edersiniz.
 2. Eğer eyelinerınızı düz bir çizgi halinde sürmekte zorlanıyorsanız, dirseğinizi masa üzerine sabitleyerek masadan destek alabilirsiniz. Böylelikle daha düz çizgiler çizebilirsiniz ve pratik kazanabilirsiniz.
 3. Kuyruk kısmını yapmakta zorlanıyorsanız, eskiz bandı vb. can acıtmayacak bir bandı, tam kuyruk kısmına istediğiniz açıyla yapıştırıp eyelinerınızı o doğrultuda uygularsanız istediğiniz şekli, basitçe elde edebilirsiniz.:)

Siz nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz? Sizin püf noktalarınız nelerdir?HOŞÇAKALIN...:)

Yorumlar

 1. Güzel bir paylasim olmus tebrik ederim :) ben jel eyeliner tercih ediyorum dirsegimi masaya dayayip oyle suruyorum güzel sonuclar elde ettigimi düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim:)) Acelem yoksa ben de aynı şekilde uyguluyorum çok rahat oluyor değil mi :)

   Sil
 2. eyeliner çekme özürlü biri olarak bu postu cok begendım:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beğenmene çok sevindim:)) Umarım yararlı olabilir:)

   Sil
 3. bende kullanıyorum ama 4 4lük çektiğim söylenemez :D
  kalemle daha rahat ediyorum sanki

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kalem her zaman daha pratik oluyor aslında:) Ben kalem eyelinerları tercih ediyorum :D

   Sil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar