RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

NYC 253 (Mint Macaroon)

Merhaba Arkadaşlar:)

'Günün ojesi' yazılarımı bir süredir yazmıyordum. Uzun geçen bu sürenin ardından devam ediyorum bugün.:) 
Bu yazımda NYC Expert Last Mint Macaroon 253 numaralı oje ile karşınızdayım. Yine çok sevdiğim vazgeçemediğim bir ton. Kim bilir kaç çeşit benzer rengim mevcuttur, ama bunun rengini ayrı bir seviyorum.

253

Eylül ayına girmiş olsak da ben ne sonbaharda ne de kışta vazgeçemeyeceğim kendisinden.:)


Tırnaklarımda duruşu bu şekilde. Üzerine yine NYC'nin ilk fotoğrafta gördüğünüz top coatı uyguladım. (NYC top coatın ayrıntılı yazısını yazmayı düşünüyorum bu arada.)


Yalnız tek kat sürüldüğünde fırça izleri kalıyor, rengini daha iyi verebilmesi için ikinci katı mutlaka geçmek gerekiyor bana kalırsa.

Kalıcılığının ise diğer ojelerden pek farkı yok, en fazla üç gün dayanıyor, yaklaşık üç gün sonra uçlarından gitmeye başlıyor.:/

NYC ojelerini, Watsons Mağazalarında 3,5 TL civarı gibi uygun bir fiyata bulabilirsiniz.

Benim düşüncelerim ve deneyimim böyle.:) Siz NYC ojeleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

HOŞÇAKALIN:)

Yorumlar

 1. fırça izi bırakan ve kat kat sürülen ojeleri sevmiyorum ://

  YanıtlaSil
 2. Ne tatlı rengi varmış çok hoşlaştım :D güle güle sürüştür.

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım ben de bayılıyoruuumm ^_^

   Sil
 4. Ojenin rengi tatlıymıs .Tam yazlık !!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet tam yazlık, ama ben kışın da vazgeçemeyeceğim galiba <3 :))

   Sil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar