RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

MİSAFİRİM VAR: BAKIMLIKEDİ'NİN VÜCUT BAKIM RUTİNİ

Merhabalar:)

Bakımlı Kedi  blogunun sevgili sahibi Didem, bugünkü misafirim. :) Şimdi ben aradan çekiliyorum ve sizi Didem'in güzel yazısıyla başbaşa bırakıyorum .^_^
_________________________________________________________________________________

Herkese merhabalar :)

Sevgili Ezgi'ye beni bloğuna konuk olarak kabul ettiği için çok teşekkür ediyorum.

Vücut bakım rutinim aslında çok az aşamadan ibaret. Vücut bakımında yaptıklarımı özetlersem; temizlen, temizlenirken güzel kok, nemlen, nemlenirken güzel kok ve güzel kok. Yani anlayacağınız üzere ne kullanırsam kullanayım kokusu benim için çok önemli :)


Duş jeli olarak bu sıralar Duru Shine Yakut kullanıyorum. Kokusunu seviyorum; fakat fazla kalıcı değil. Daha sonra sıra özellikle kış aylarında fazlaca kuruyan cildimi nemlendirmeye geliyor. Avon Skin so Soft vücut yağı ve vücut losyonunu kullanıyorum. Özellikle vücut yağını çok seviyorum içerisinde küçük simler var ; fakat cildime sürünce bu simleri göremiyorum. Güzel nemlendirip kolay emilen bir ürün. Vücudumu nemlendirdikten sonra sıra vücut bakımında en sevdiğim aşamaya geliyor :) Avon vücut spreylerini bayıla bayıla kullanıyorum. Hem fiyatları çok uygun hem de harika kokuyorlar. Şu an kayısılı olanı kullanıyorum. Daha önce çilekli ve menekşe özlüsünü kullanıp bitirmiştim. 

Herhangi bir vücut peeling ürünü kullanmıyorum. Bunun yerine kese yapıyorum; fakat kullanmak isterim, önerilerinize açığım :)

Başka yazılarda görüşmek üzere, Güzel kalın :)
_________________________________________________________________________________

Etkinliğime katıldığı  ve  iç açıcı bir görsel içeren böyle bir yazı hazırladığı için  kendisine kocamaaan teşekkür ediyorum.:)
Blogunu henüz keşfetmemiş olanlar varsa göz atmanızı öneririm. Çok güzel nail artlar da yapıyor  ayrıca (tık tık ve tık tık:)

>>> Bakımlı Kedi <<<


Yorumlar

  1. Avonun vucut yagi bir harika :) Kokusuda ayri bir guzel

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Hiç denemedim, ama merak da ediyorum doğrusu :))

      Sil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar