RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

ESSENCE QUATTRO EYESHADOW | 11 sea my eyes!

Sea my eyes
Merhaba,
Essence'in çok tatlı renklerden oluşan, "Sea my eyes!" adlı, minik 4'lü paletinden bahsetmek istiyorum bugün. Essence markalı ürünlerin her ne kadar ambalajları çok kaliteli malzemelerden yapılmış olmasalar da tasarımlarındaki şirinlikleri beni kendisine çekiyor. "Sea my eyes!" ı ilk gördüğümde  renkler çok spor gelmişti gözüme. Genellikle hep nude tonlarında, daha ağır renklere sahip paletlerim olduğu için farklılık olsun diye ve en çok da  petrol mavisi ile toz pembesine görünce vurulduğum için alıvermiştim. :)
Birbirine uyumlu renkleri; ister tek tek kullanımda, ister renkler arası geçişler yaratarak gölgeli göz makyajı uygulamalarında gayet pratik ve kullanışlı.
Renklerin yapıları, yumuşaklıkları ve pigmentasyonları birbirinden farklılıklar gösteriyor. Ne yazık ki tamamının da yapısını beğendiğimi ve tamamını kaliteli bulduğumu söyleyemeyeceğim.
Sedefli, ışıltılı görünüme sahipler. 

Pembe renk en toz toz olmaya ve dökülmeye müsait yapıda olanı. Yapısını ve pigmentasyonunu en çok beğendiğim ise en koyu renk. Diğerlerine oranla daha yumuşak ve daha kremsi yapıda.


Birkaç kez üstlerinden gitmemle elde edilen renkler ise işte bu şekilde. Görüldüğü gibi pembe çok fazla belli olmuyor, ama göz pınarlarını veya kaş altlarını hafif aydınlatmak amacıyla kullanılabilir. Ben bazen sadece bu rengi göz kapağıma uyguluyorum, göz kapağımın rengini biraz olsun dengelediğini düşünüyorum. Gri ise, çok kendini belli etmese de hoş, ama sıradan bir renk. Petrol mavisinin performansı da başarılı denilebilecek cinsten. :) En koyu gri, kirpik diplerine eyeliner şeklinde uygulanabilir, yapısının buna müsait olduğunu düşünüyorum.

Kalıcılıkları ne yazık ki çok iyi değil, belki bazlı uygulama bu durumu kurtarabilir.

Fiyatı normalde 10 TL civarı diye hatırlıyorum, ama bazı renkler zaman zaman 3,5-4 TL'ye düşüyorlar.

Siz Essence'in göz ürünleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

HOŞÇAKALIN...
post signature

Yorumlar

 1. Ben daha hic kullanmadim. Ama bi cekilisten kazandim 3d farı da kullanacagim yakinda inşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 3d farları çok şirin görünüyorlar :) İnsallah pigmentasyonları da iyidir, güle güle kullan ^_^

   Sil
 2. Bende bu paleti petrol rengine aldanıp almıştım :) Güle güle kullan canım ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Petrol mavisi cidden çok çekici duruyor :) Sağol canım, sen de güle güle kullan :))

   Sil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar