RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

ESKİYE DÖNÜŞ

Kıyafetlerimiz, saçlarımız, makyajlarımız son zamanlarda geçmiş yıllardan esintiler taşımakta. Bugün istedim ki sizlerle makyaj konusunda biraz nostalji yapalım ve 50'li, 60'lı yıllara şöyle bir uzanalım.
Retro makyaj denildiğinde akla ilk gelen isim kuşkusuz ki Marilyn Monroe. İddialı saçları, koyu renk ruju ve kusursuz eyelinerıyla gözümüzde hemen canlanıveriyor.
MARİLYN MONROE 3
Retro makyaj, son 1-2 yıldır trend haline geldi. Bu trende katılmak için gerekli olan kriterler; beyaz ten, kırmızı dudaklar, göz içine beyaz kalemler ve tabiki özenle çekilmiş siyah eyelinerlar.
Flowers, Reception, Hair, Cake, Pink, White, Green, Dress, Ceremony, Red, Orange, Brown, Makeup, Purple, Bridesmaids, Invitations, Black, Yellow, Gold, Jewelry, Silver, Shoes, Betty kennedy and associates
Ne kadar çekici ve asil duruyorlar değil mi?
Amazingly perfect pinup face. Flawless skin, perfect liner, clean and bright red lip. DEAD.
Gözlerinizi daha da etkileyici hale getirmek için sizler de deneyebilirsiniz.
I must learn how to do this gorgeous eye!

HOŞÇAKALIN....

Not: Kaynaklarını yazamadığım fotoğrafların tamamı alıntıdır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar