RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

ESSENCE GET BIG LASHES MASKARA

Ürün incelemesinin bugünkü şanslısı, Essence Get Big Lashes Maskara. :)


Maskara, mutlaka her makyajımda mutlaka kullandığım, benim için olmazsa olmaz bir malzemedir.
İster kirpiklerimi uzatsın, ister ayırsın, ister hacim versin fark etmez.
Essence Get Big Lashes  Waterproof Maskara, su geçirmez özelliğe sahip kirpiklere hacim veren, 12 ml' lik bir ürün. 
Gördüğünüz gibi kalın yapıda bir fırçaya sahip.
Benim ürünle ilgili yorumlarıma gelirsek, fiyatına göre gayet iyi bir performans sergiliyor (fiyatı: 8,49 TL). Uygun fiyata aldığım ürünlerden çok fazla bir beklentim olmaz, bu ürün beklentimin üstünde bir performansa sahip.
Vaad edilen şekilde kirpiklere hacim veriyor ve kolay kolay da kirpiklerden çıkmıyor.
Benim için olumsuz olan tek özelliği ise, tek kat bile sürsem her zaman olmasa da topaklanma yapabiliyor. Öyle bir durum söz konusu olduğunda, temiz ve kuru bir rimel fırçasıyla kirpiklerimin üstünden bir kez gidiyorum, sorunu bu şekilde çözmüş oluyorum.
Peki tavsiye eder miyim?
Uygun fiyata maskara arayışındaysanız ve çok büyük beklentileriniz yoksa kesinlikle tavsiye ederim. 
HOŞÇAKALIN...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar