RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

GLISS SIVI SAÇ KREMİ

Gliss durulanmayan saç kremi, son zamanlarda sıklıkla kullandığım bir ürün. Önceleri oldukça sağlıklı ve canlı olan saçlarım, röfle işlemleri sonucu kaçınılmaz olarak yıpranınca ve kimi yerleri yanınca bu ürüne doğru yöneldim.

Aslında şampuanıyla birlikte denemek amacıyla almıştım, bu saç kreminden ne kadar memnun kaldıysam şampuanından o kadar memnun kalmadım. :) 
Ürünle birlikte bizlere vaad edilenler, %100 kolay taranma ve anti frizz etkisi. Ayrıca saç tellerine derinlemesine nüfuz ederek onaracağı da söyleniyor. Onarım kısmı için şuanlık bir şey diyemem, ama kesinlikle saçları kolay taranan, yumuşak ve elektriklenmeyen bir hale getiriyor. 
Ben kuru, asi ve zor şekillenen saçlar için olanını kullanıyorum.
Peki nasıl kullanıyorum?
Banyodan sonra havluyla nemini aldığım saçlarıma taramadan önce, diplerine gelmeyecek şekilde bir miktar sıkıyorum ve daha sonra tarıyorum. (Diplere doğru sıkınca saçı çabuk yağlandırıyor.)
Taramayı gerçekten kolaylaştırıyor. Böylelikle de saçların kırılarak kopmasının önüne geçiyor. Parfümlü bir kokusu var, güzel sayılır.
Kısaca söylemek gerekirse, ben memnun kaldım. :) 
HOŞÇAKALIN...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar