RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

FLORMAR PRETTY P16

Merhaba,

Bugün canlı renklerde bir oje sürmek istedim. Yeşil-mavi tonları ve pembe tonları arasında kararsız kaldım ilk başta, ama sonra tercihimi sıcak bir renkten yana kullandım.
Günün ojesi Flormar Pretty serisinden P16 numaralı oje. :)

oje

Benim için yazı ifade eden, çok tatlı bir renge sahip.
Flormar ojeleri tek başına kullanıldıklarında, tırnakta çok uzun ömürlü kalmasalar bile renk skalalarını beğendiğim için severek kullanıyorum.


İlk katı sürdüğüm an homojen bir görüntü elde edemediğim için mutlaka ikinci katı da geçiyorum üzerinden.


Kendi kendine kuruması biraz zaman alıyor, sabırlı olmak gerekiyor bu konuda.:)

Farklı renklerde görüşmek üzere, HOŞÇAKALIN :)

Yorumlar

  1. Şeker gibi rengi ellerine sağlık :) Bnde bloguma beklerim canım :) http://sekerengi.blogspot.com

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederim:) Tabi hemen geliyorum:)

    YanıtlaSil
  3. bu rengi bende seviyorum şeker gibi gerçekten ellerin ve tırnakların da hoşmuş :))

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar