RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

►KAĞIT ÇANTA YAPIMI◄

Sevdiklerimize seçtiğimiz hediyeler kadar onların ambalajları, süslemeleri ve onları sunduğumuz çantaları da önemlidir. Dolaylı yollardan bile olsa karşımızdaki kişiye verdiğimiz önemi ve onun için gösterdiğimiz özeni kanıtlar.
Bugün, evde çok az materyalle ve kolaylıkla yapabileceğimiz bir DIY çalışmasını paylaşacağım.
  • İlk başta; istediğimiz renk, desen ve boyuttaki, kalın yapıya sahip bir kağıdı ortasından iz yapmayacak şekilde, çok bastırmadan katlıyoruz.

Daha sonra katlanma sonucu üst üste gelen kenarları dikey şekilde birbirine yapıştırıyoruz.
  • Aşağıdaki fotoğraftaki gibi çantamızın tabanını oluşturmak için yine kağıdımızı katlıyoruz.
  • Kulplarını da kesip yapştıralım ve işte çantamız hazır. :)
Not: Görsellere ve daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
HOŞÇAKALIN...

Yorumlar

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar