RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

MAKYAJ DOLAPLARI & MASALARI

Bugün görüp de beğendiğim makyaj masalarından ve dolaplarından örneklerle karşınızdayım. Umarım sizler de beğenirsiniz. :)
 • İlk örneğimiz, üç adet dekoratif aynadan oluşan, sade, zarif ve klasik bir tasarım.
 • Yenilikçiyseniz ve her zaman modern görünümden yanaysanız bu masa tam sizlik. Formal çizgiler taşıyan tasarımlar tarzıma çok uymasa bile ben çok beğendim.
 • Renkli, cıvıl cıvıl bir model daha. Baktıkça insanın içi açılıyor.
 • Şimdiki tasarımda ise kullanışlı kelimesi eksik kalır, anlatmaya yetmez. Hem takılarınız için ayrı yer düşünülmüş hem çantalarınız için hem kıyafetleriniz için hem de aksesuarlarınız için...
 • Bu da küçük ama fonksiyonel makyaj dolabı. Sadece makyaj malzemelerinin yeri değil, kağıt havlununki bile düşünülmüş. Bu modeli aklımın bir köşesine yazdım.:)
 • Duvara monte edebileceğiniz bir model. Çok zarif gelmedi bana, ama yine de fikir olsun diye eklemek istedim. Ayna kısmını kullanmadığınız zamanlar kapakları kapatarak tam bir dolap görünümü elde ediyorsunuz.

Not: Kaynaklarını belirtemediğim fotoğraflar da alıntıdır.

HOŞÇAKALIN...

Kaybetmeyelim birbirimizi :)

Yorumlar

 1. hepsıde cok kullanışlı gerçekten bayıldım . bloğun hayırlı olsun bende senın gıbı yenıyım beklerım bloguma

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Hemen geliyorum seninki de hayırlı olsun :)

   Sil
 2. Bu da küçük ama fonksiyonel makyaj dolabı. Sadece makyaj malzemelerinin yeri değil, kağıt havlununki bile düşünülmüş. Bu modeli aklımın bir köşesine yazdım.:) -------- Bu yorumu yazdığınız dolabı nereden bulabilirim

  YanıtlaSil
 3. Bu da küçük ama fonksiyonel makyaj dolabı. Sadece makyaj malzemelerinin yeri değil, kağıt havlununki bile düşünülmüş. Bu modeli aklımın bir köşesine yazdım.:) -------- Bu yorumu yazdığınız dolabı nereden bulabilirim

  YanıtlaSil
 4. Bu da küçük ama fonksiyonel makyaj dolabı. Sadece makyaj malzemelerinin yeri değil, kağıt havlununki bile düşünülmüş. Bu modeli aklımın bir köşesine yazdım.:) -------- Bu yorumu yazdığınız dolabı nereden bulabilirim

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar