RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

PASTEL SPRING BLUSH ON ALLIK 10

Blogum daha çok yeni olduğu için yazma fırsatını biraz geç yakaladığım ve şu yazımda mayıs ayı favorilerim arasında gösterdiğim Pastel spring blush on allıktan (10) bahsedeceğim.
  • Fotoğrafta gördüğünüz gibi ürün şirin bir ambalaja sahip.

Makyaj çantasında yer kaplamayacak bir büyüklükte. Eğer siz de benim gibi çantayı çok doldurup kendinize yük etmeyi sevmiyorsanız sizin için ideal bir allık, varlığıyla yokluğu bir diyebilirim.
  • Kapağını açtığınızda aynı dışındaki gibi bir çiçek motifle ve küçücük aynasıyla karşılaşıyorsunuz. 
  • Ürünün kullanım özelliklerine gelirsek, uygun bir fırçayla kullandığınız sürece çok toz olayıyla karşılaşmazsınız. Ben bu allık için çok sık kıllı olmayan yumuşak bir fırçayı tavsiye ediyorum.
  • Ürünün kalıcığı ise orta derecede diyebillirim. Sıcak bir havada bile bende yaklaşık 4-5 saat kaldı.
  • İçeriği aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi. Talc konusunda hassas olanların alacaklarsa dikkat etmesi gereken bir ürün.
  • Ürün parfüm içeriyor. Bu tür ürünlerde parfüm kokusunu sevmeyenler açısından kötü bir haber; fakat koku kalıcı değil.
Sonuç olarak ben bu allığı çok sevdim. tatlı pembe rengiyle, küçük kullanışlı ambalajıyla, gramajının (5gr) çok çok fazla olmayışıyla, kalıcığının orta karar oluşuyla ve tabiki uygun fiyatıyla (10 TL) tam benlik oldu. :)
HOŞÇAKALIN...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar