RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

KÜÇÜCÜK ALIŞVERİŞ #2

Gratis'in babalar günü için Gratis'e özel tüm ürünlerde yaptığı %40 indirimden yararlanmadan edemedim. Ufak tefek de olsa "ihtiyaçtı (?)" diyebileceğim ürünleri aldım. :)

Benri Kare Pamuk: Henüz açmadığım paketlerim dursa bile indirimden yararlanıp tekrar almak ve stoğuma eklemek istedim.
City Color 4lü Far: Denemek için küçük boyunu tercih ettim, memnun kalırsam büyüğünü alırım. Benim aldığım kahve tonlarında olanı.
Demeter Fragrance Library: Aslında Baby Powder kokusunu almak istemiştim; fakat hiç kalmamış. Onun yerine Vanilla Cake Batter ı tercih ettim. Çok güzel, tatlı bir kokusu var.
Eklips Ayna: Boyutu çantamdaki aynamdan daha küçük olduğu için aldım.
Eklips Cam Törpü: Yeni bir törpüye ihtiyacım vardı, tercihim bundan yana oldu.
Ayrıca The Balm markasından bir ruj beğenmiştim 'Mai Billsbepaid'; fakat ellerinde kalmamış. Acelesi yok nasılsa, başka indirimlere kaldı artık. :)

HOŞÇAKALIN... :)

Yorumlar

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar