RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

METALİK GÖZ MAKYAJI

Bugün şu yazımda bahsettiğim bu yazın modası olacak olan metalik göz makyajından bahsetmeye çalışacağım.
Metalik göz makyajı yaparken kolaylık olsun diye krem farlar kullanabiliriz. Tabiki tercih sizin, toz farlarla vs. da bu makyajı yapabilirsiniz.
İlk adımımız, yüzümüzü nemlendirmek ve daha sonrasında göz kapağımıza baz uygulamak.
Şimdi örneklerle devam edelim. :)
  • Tüm göz renklerine gidebilecek renklerle oluşturulmuş, doğal diyebileceğimiz hoş bir makyaj.
  • Günlük olarak değil de özel günlerde kullanılabilecek iddialı diyebileceğim bir göz makyajı (benim için oldukça iddialı:).
Smoke Metallic
  • Bu renkler tam bana göre olmuş.
  • Daha renkli, cıvıl cıvıl bir makyaj arayışındaysanız bu da tam size göre. :)
  • Mavi-morun büyüsü...
  • Son olarak, eyeliner kullanılarak kolaylıkla yapılabilecek bir metalik göz makyajı videosunu sizlerle paylaşmak istedim. :) Benim hoşuma gitti umarım siz de beğenirsiniz.
HOŞÇAKALIN...:)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar