RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

GOLDEN ROSE HOLIDAY 58

Merhaba,

Günün ojesi Golden Rose'un Holiday serisinden 58 numaralı oje.:)

holiday 58

Dokulu ojeleri çok tercih etmesem de bu ojeye bayıldım. Mürdüm renginde ve dikkatli bakıldığında içinde bronz renkli tanecikler mevcut.


Yoğun yapıda olmasına rağmen sürümü oldukça rahat bir oje, zorlamıyor insanı ve çabucak kuruyor.


Hem mat hem ufak ufak  parıltılı değişik bir görünümü var.:) Tek kat sürmek bile yeterli. Fotoğrafta tek kat sürülmüş halini görüyorsunuz.


Dokulu bir oje olması sebebiyle, kuruduktan sonra tırnağınızın yüzeyine dokunduğunuzda sanki kum bulaşmış hissine kapılıyorsunuz.:)

İlk kez denedim ve çok beğendim, ama bu renkleri daha çok sonbahar veya kış mevsimine yakıştırıyorum.

HOŞÇAKALIN...:)

Yorumlar

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar