RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

DURU PERFUME DUŞ JELİ

Merhaba:)
Normalde duş jeli kullanmayı pek sevmem, çünkü nedense iyi temizleyemediğini düşünürüm. Yine de günde birkaç kez duş aldığımız sıcak yaz günlerinde, duş jellerinin pratik ürünler olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bir aylık tatilim boyunca kullanmış olduğum Duru Perfume duş jelinden bahsetmek istedim bugün.


Duru Perfume Orkide Özlü Duş Jeli, Beren Saat'in de reklamında oynadığı ve her yerde sıkça gördüğümüz, kolay ulaşabileceğimiz bir ürün. 

Parfümlü kokuları sevmiyorum aslında, onun yerine daha menthollü ve taze kokular tercihim, ama yine de  bu ürünü kullandım. Kokusu rahatsız edici değildi, hatta çoğu kişinin seveceğini söyleyebilirim. Üzerinde kalıcı parfüm etkisinin olduğu yazıyor. Bu konuya katılamayacağım işte, çünkü en fazla 1-2 saat ben o kokuyu alabiliyorum. Şöyle bir şey söyleyebilirim, bence sadece Duru Shine serisinden daha kalıcı kokusu var.

İçeriği aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi. 
Çok az miktarı bile oldukça köpürüyor. Vücudu yumuşatıyor ve nemlendirmesi fena değil.
Fiyatını hiç hatırlamıyorum, ama çok uygun bir fiyatı vardı eminim.:)

Siz Duru'nun duş jellerini nasıl buluyorsunuz? Hangi markaların duş jellerini tercih ediyorsunuz?

İyi Bayramlar, HOŞÇAKALIN....:)

Yorumlar

 1. Ben yves rocher duş jellerini kullanıyorum:)bu duş jelini de her yerde duyuyoruz, kullanmadım genel olarak memnun kalınmış görünüyor.Elimdekiler biter bitmez deneyeceğim ürünler arasında:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yves rocher'in duş jellerini çok merak ediyorum asında, ama mağazası bana biraz uzak düştüğü için gidememiyorum.:) Deneyin sevebilirsiniz:)

   Sil
 2. Ben Palmolive'i kışın yazın Adidas'ı kullanıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adidastan memnun musun? Her seferinde gözüme çarpıyor:)

   Sil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar