RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

CLEAN&CLEAR SİYAH NOKTA TEMİZLEYİCİ GÜNLÜK PEELİNG İÇİN KREM JEL

Merhaba Arkadaşlar:) 

Bu uuuupuzuuun, yazarken yorulduğum başlıktan sonra, sizlere Clean&Clear'ın bu ürünü hakkındaki deneyimlerimden bahsedeceğim.:) Aslında şuradaki "Cilt Bakım Ürünlerim" adlı yazımda, çok çok kısa bir şekilde nasıl kullandığıma dair bir paylaşımım olmuştu. Bugün de onların dışında ürünün genel özelliklerini ve benim ürünle ilgili son düşüncelerime yer vereceğim.


Hemen hemen herkes Clean&Clear'a ait bir ürün kullanmıştır diye düşünüyorum. Ben ilk 16-17 yaşımdayken bir jelini kullanmıştım, hangisiydi hiç hatırlamıyorum. Zaten sorunlu olan cildimi iyice mahvetmişti bunu iyi hatırlıyorum ama. O zaman onu direkt atmıştım. Bu siyah nokta temizleyici jeli ise korktuğum gibi çıkmadı, yani ekstra kalıcı bir zarar vermedi yüzüme. Son damlasına kadar kullanmasam da içinde 1-2 kullanımlık ürün kalana kadar kullandım. Gelgelelim siyah noktalar üzerinde öyle muhteşem bir etkisini de görmedim. 

Üzerinde fotoğrafta da gördüğünüz gibi "İlk kullanımdan itibaren siyah noktaların görünümünü iyileştirmeye başlar." diyor. Arkasında ise, "Özel mikro tanecikler ile cildi yumuşakça soyarak ölü hücreleri ve tıkanmış gözenekleri temizler. Siyah noktalarla savaşan özel bir madde, gözeneklerin içine nüfuz ederek, hapsolmuş kir ve yağı temizler; siyah noktaların oluşumunu engellemeye yardımcı olur.
Yumuşak formülü sayesinde cildinizi kurutmadan temiz ve pürüzsüz yapar." bu şekilde bir açıklamaya yer verilmiş.

- Ben siyah noktalarda bir iyileştirme durumu dışında, sadece yüze aydınlık ve şeffaf, hoş görünüm kattığını düşünüyorum. 

- Yağsız olması benim cildim için artı bir özelliği.

- Cildim ıslakken elime bir miktar bu jel kremden alıp yavaş yavaş ovalayarak kullandım. Cildi gözle görünür şekilde soyma gibi bir durumu olmadı. Fakat ben 2-3 haftada bir ara vererek kullandım. Çünkü kızarıklığa sebep oldu.

- Cildimi sadece kullandığım an ve ilk birkaç saat daha pürüzsüz, gergin ve canlı gösterdi. Onun dışında kalıcı bir etkisi olmadı.

- Cildi kurutmadığını söylese de benim burun çevremden yanaklarıma doğru, sanırım kuruluktan kaynaklanan, geçici kırmızı döküntüler oldu. Aynı sorunu Loreal Paris'in köpük jelinde de yaşamıştım.

- O kadar uzun süre kullanmama rağmen siyah noktalarla savaşan o özel maddesi benim siyah noktalarımla savaşamadı.:/

Şimdi kullanıyor musun diye sorarsanız, kendisini çöpe attım. Dediğim gibi 1-2 kullanımlık kalmıştı. Son kullanma tarihi de gelmek üzereydi. Bu arada açıldıktan sonra ömrü 6 ay diye hatırlıyorum ben. Yanlış hatırlıyorsam düzeltebilirsiniz. 

Siyah Nokta Temizleme losyonunu da kullandım. Onun da yazısı gelecek inşallah.:)

Siz bu serisini kullanmış mıydınız? Ya da Clean&Clear'dan bana önerebileceğiniz bir seri var mı?

...HOŞÇAKALIN...:)

Yorumlar

 1. Benim vazgecilmez peelingim bu. Ben duşta kullaniyorum ipek kese bile yuzumdeki kuruluktan oluşan ölü deriyi atamazken bu ürün sayesinde çok partik bir şekilde kurtuluyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. A duşta hiç denemedim bunu ben, hep sabahları kullanmıştım. Senin kullandığın gibi kullanmayı deneseydim belki de daha memnun kalırdım, sonuçta banyoda cilt daha yumuşak oluyor, mantıklı :))

   Sil
 2. Güzel bir yazı olmuş zaten siyah noktalara çözümleri bu ürünlerde aramak zaman kaybı oluyor en iyi çözüm yine kendinsin :) uzun zamandır okuyamadım yazılarını bu başlangıç :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de seninle aynı fikirdeyim, siyah noktalara kesin çözümü bulamadım :) Bir süredir yoktun fark ettim:) yazılarımı takip ettiğin için çok teşekkür ederim ayrıca :)

   Sil
 3. neutrogena ve garnierden önceki favori peelingim buydu :) Siyah noktalara kesin çözüm aslına bakarsan tonik kullanmak. Sana önerim Loreal Pure Zone'un toniği ya da Neutrogena'nın turuncu serisindeki tonik :)) Baya bir azalma oluyor öneririm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben Nivea Pure&Natural serisinin toniğini kullanıyorum, siyah nokta konusunda yararını göremedim pek. Ama Loreal ve Neutrogena'yı kesinlikle aklımın bir köşesine yazacağım, elimdekiler bitsin, bir de güzel bir indirim olsun alırım:) Öneri için çok teşekkürler canım:)

   Sil
 4. Ne zamandır kullanmıyordum da devam etmek istiyorum şimdi, son kullanımı hakkında bir bilgi alabilir miyiiim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açıldıktan sonra 6 ay diye hatırlıyorum, yalnız çok emin değilim çünkü attım paketi

   Sil
  2. Bende var ve acildiktan sonra 12 ay icinde kullanin diyor :)

   Sil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar