RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

GÜNÜN MAKYAJ ÜRÜNLERİ #2

Merhabalar Herkese :)

Bugün ne yazık ki size kendi bilgisayarımdan seslenemiyorum.:/ Kendisi çok ağır hasta.:P Bu elektronik eşyaların benim elimden çektiği nedir bilmiyorum.:) İlk laptopımı daha garantisi dolmadan yataktan düşürmüştüm ve ekranını parçalamıştım 3 yıl önce. Bu sefer de beynine bir zarar verdim galiba. :/ Açılmıyor... Açılsa geri kapanıyor, ama virüs meselesi değil ondan eminim. Hep şu çizim programları yüzünden oldu yaaa! Hafta sonu servis yolu göründü kendisine artık. 

Neyse, yakınmam bitti, konumuza dönelim.:) Bugünkü makyajımda neleri kullandığımı paylaşmak istedim sizlerle.


1. Garnier BB Krem: Yazısını yazmama çok az kaldı.:) Orta derecede memnunum diyebilirim,  detaylıca yazacağım yazısını. 

2. Rival De Loop: Fiyatına göre bence çok güzel bir ürün. Makyajımda göz altlarıma uyguladım. Verdiği aydınlığı seviyorum. Yine yazısını yakın zamanda yazacağım bir ürün.

3. Essence I Love Stage Far Bazı: Göz kapaklarımın rengini eşitlemede ve farı üzerinde tutmada oldukça başarılı buluyorum. Makyajımda rengi eşitlemek adına kullandım.

4. Sexy Mama Pudra: Ecotools pudra fırçamla makyajımı sabitledim güzelce. Aslında kış aylarında sabitlemesem de parlama yaşamıyorum, ama benimkisi bir alışkanlık oldu galiba.:) Bilmiyorum detaylı yazısını bir de benden okumak ister misiniz :P

5. Essence Sun Club Palet: Göz kapağımın tamamına en açık rengi uygulayıp koyu ve mat kahvesiyle de çok hafif gölge yaptım dış kısımlarına. Gayet sade ve hoş durdu.

6. Essence Eyeliner: İncecik ve kuyruksuz bir eyeliner çektim. Kendime ince eyelinerı daha çok yakıştırdığım için bu kalemle çok rahat yakalayabiliyorum o inceliği. 

7. Golden Rose Sexy Black Maskara: Son zamanlarda kullandığım en iyi maskara. Yazısı geliyor, yazmak için yeterince kullandığımı düşünüyorum artık....:)

8. Physicians Formula Allık: Hafifçe uyguladım yanaklarıma. Tonu muhteşem ve yapısına bayılıyorum.

9. Maybelline Moisture Extreme Collagen 260: Veee son olarak bana göre yine muhteşem bir tona sahip bu ruju uyguladım. En sık kullandığım rujum bu. Bütün makyajlarla iyi gittiğini düşünüyorum, çünkü doğala çok yakın bir renge sahip.

...HOŞÇAKALIN...:)

Yorumlar

  1. Yanıtlar
    1. :))) Evet bence de sonuç olmalı, ama şuan için fotoğraf paylaşmayı düşünmüyorum:)) İnş o da olacak ileride:) Şimdilik sonucu herkesin hayal gücüne bıraktım:)

      Sil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar