Neden Ambalajlı Süt?

Resim
  Çocukluğumda en sevdiğim şeylerden biri de  ben okuldan geldikten sonra yemeğimi yerken kapının çalması, sütçünün gelmesi ve annemin tencerelere doldurttuğu sütü kaynatmasıydı.  Niye derseniz, mis gibi tazecik sütü kaynadıktan sonra ılıtıp lıkır lıkır içmeyi çok severdim. Her ne kadar kaymağını ayırsam da o kaymak sonra birikir, kahvaltıda balla kavuşur, ekmeğime konardı.    Sonra aradan yıllar geçti. Ben büyüdüm. Haliyle biraz azalttım süt içmeyi. Ama yine de hiç vazgeçmedim süt sevgimden.  Eskisi gibi sütçü gelmiyor kapıya ama her yerde açıkta satılan süt görmeye başladım.  Neredeyse her köşe başında açık süt bidonları var. Her ne kadar kaynamış sütü bardağa koyup ılıttıktan sonra içmeyi özlesem de açıkçası ben açık süt almıyorum. Çünkü güvenemiyorum. Sizde de öyle mi?  Açık sütlerin nereden geldiğini tam bilmiyorum. Bunca virüs, bakteri, mikrop ortalıkta dolaşırken ben bu sütleri güvenip alamıyorum. Bu konuda biraz araştırma da yaptım. Açık süt hakkında öğrendiklerim b

DIY: Sevimli Baykuşlu Kolye

Merhabalaarr :)

Bugün çok mutluyum neden acaba??? Hazır böyle mutluyken bir yazı hazırlayayım dedim.:) Muhtemelen siz bu yazıyı okurken ben uzaklarda olacağım.:P Yapmış olduğum baykuşlu kolyemi paylaşmak istedim sizlerle. 


Baykuş hala moda mı bilmiyorum. Çok takıntılı değilim böyle şeylere, ama görüp de çok beğenerek almıştım baykuş ucu.:) Sonra bileklik mi yapsam kolye mi diye düşündüm düşündüm ve böyle bir kolye çıktı ortaya.  
İnce zincirli, minik uçlu altın kolyelerle birlikte takıldığında o kadar güzel duruyor ki


Çok zor olmayan, düz mantık bir iş gibi gözükse de şanssızlığınız ve sakarlığınız üzerinizdeyse kırk kat zorlaşıyor. :D Boncuklar çok çok küçük olduğu için epey uğraştırıyor ve göz yoruyor. Bir de defalarca sakarlığım tuttuğu için boncukları yere saçtım yaparken. Görseniz her yer kum gibi boncuk oldu. Sağolsun elektrikli süpürge koştu yardımıma.:P

İşte böyle... Umarım beğenmişsinizdir.:) Baykuş objelerle aranız nasıl? Baykuş figürünü bayılarak kullananlardan mısınız, yoksa benim gibi arada bir beğendiğiniz takdirde kullananlardan mısınız?

GÜZEL BİR GÜN DİLİYORUM. HOŞÇAKALIN.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

TAVSİYE EDİYORUM #2 - Nivea Soft Nemlendirici Bakım Kremi

ELİDOR CO-CREATIONS EKSPRES BAKIM SPREYİ