RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

DIY: Sevimli Baykuşlu Kolye

Merhabalaarr :)

Bugün çok mutluyum neden acaba??? Hazır böyle mutluyken bir yazı hazırlayayım dedim.:) Muhtemelen siz bu yazıyı okurken ben uzaklarda olacağım.:P Yapmış olduğum baykuşlu kolyemi paylaşmak istedim sizlerle. 


Baykuş hala moda mı bilmiyorum. Çok takıntılı değilim böyle şeylere, ama görüp de çok beğenerek almıştım baykuş ucu.:) Sonra bileklik mi yapsam kolye mi diye düşündüm düşündüm ve böyle bir kolye çıktı ortaya.  
İnce zincirli, minik uçlu altın kolyelerle birlikte takıldığında o kadar güzel duruyor ki


Çok zor olmayan, düz mantık bir iş gibi gözükse de şanssızlığınız ve sakarlığınız üzerinizdeyse kırk kat zorlaşıyor. :D Boncuklar çok çok küçük olduğu için epey uğraştırıyor ve göz yoruyor. Bir de defalarca sakarlığım tuttuğu için boncukları yere saçtım yaparken. Görseniz her yer kum gibi boncuk oldu. Sağolsun elektrikli süpürge koştu yardımıma.:P

İşte böyle... Umarım beğenmişsinizdir.:) Baykuş objelerle aranız nasıl? Baykuş figürünü bayılarak kullananlardan mısınız, yoksa benim gibi arada bir beğendiğiniz takdirde kullananlardan mısınız?

GÜZEL BİR GÜN DİLİYORUM. HOŞÇAKALIN.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar