RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

GÜNÜN MAKYAJ ÜRÜNLERİ #3

Merhabalar :)

Günün makyaj ürünleriyle karşınızdayım. Bazı ürünler, kapatıcı ve far bazı gibi, genellikle sabit oluyor günlük makyajlarımda. Çok sık değiştirme taraftarı değilim ten ürünlerini. Normalde BB kremim de bitene kadar aynıdır, ama bu sefer Pure Beauty BB kremi kullanmak istedim. Bu arada yıllardır ten makyajımı hep en önce yapardım, ama yaklaşık 1 aydır göz makyajıyla başlıyorum ve böylesi daha rahat gelmeye başladı.

Bugünkü makyajımda kullanmış olduğum ürünler nelermiş hep birlikte bakalım.


- Essence I Love Stage Far Bazı

- The Balm Nude Tude Palet

-Golden Rose Sexy Black Maskara: Yazısını yeni yazdım sayılır. Gözden kaçıranları ve okumak isteyenleri şuraya alabilirim.:)

- Rival de Loop Kapatıcı

- Pure Beauty Bulgarian Rose BB Krem: Kozmetik Aynası blogunun sevgili sahibesi Zehra'nın, uzun bir süre önce  yapmış olduğu çekilişinde kazandığım bir BB krem. Tekrardan kendisine teşekkür ediyorum buradan.:) Biraz daha kullanıp yorumlayacağım.

- The Balm Hot Mama Allık

- Rival De Loop 59 Numara Ruj

Üzgünüm, yine makyajlı fotoğrafım yok.:)) İnşallah bir gün o da olacak.:P

...HOŞÇAKALIN...:)

Yorumlar

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar