RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

MİGROS İNDİRİMİNDEN NELER ALDIM? (Birazcık da şikayetim var :P)

Merhaba Arkadaşlar :)

Özel günlerin en güzellerinden bir tanesi olan Sevgililer Günü'nü de geride bıraktık.:) Umarım sevgilisi olan veya olmayan herkes için mutlu bir gün olmuştur 14 Şubat. Benim için çok hoş, ileride hatırlanmaya değer bir gündü. Hem erkek arkadaşımla hem de ailemle çok güzel zaman geçirdim.

Tabiki bu arada alışverişi de unutmadım.:P Gratis ve Watsons'tan indirime dair hiçbir şey almadım. Çünkü raflar, ürünler o kadar özensiz ve düzensiz ki... Her gittiğimde aynı manzara var. Özellikle Gratis için bu söylediğim daha çok geçerli. Son zamanlarda aradığım hiçbir şeyi bulamıyorum. Sanki Türkiye'nin en ücra şehrinde yaşıyormuşum gibi (Essence'in olsun, diğer markaların olsun) yeni veya koleksiyon ürünlerinden gelmiyor buraya. Bunun sebebini anlamış değilim. Rafllar yenilenmiyor, doğru düzgün tester bile yok. Testerlar esrarengiz bir şekilde yok oluyor. Birgün önce denediğim ve ertesi gün indirimde alırım dediğim ürünü almak için gittiğimde testerını bir kez daha deneyeyim dedim ve bir baktım ki tester bir gece içinde kayıplara karışmış mesela. Neyse...

Watsons desen ayrı bir dert. Önceden zevkle gezerdim, ama artık girmeye korkuyorum. Bir ürüne bakarken, bir çalışan resmen sinsice yaklaşıp yapışıyor. İlla bunu al, şunu al diye.. Çok rahatsız edici bir durum. Ben makyaj malzemesi bakıyorum, beni zorla cilt bakım ürünlerine yönlendiriyor. Bir de mağaza küçücük zaten, 2 kişinin zor hareket ettiği raflar arasında 3-4 görevli ve bunun yanında 1 tane de bayan güvenlik görevlisi var. Nasıl itici bir ortam ya... Çalışanların çoğu da suratsız ve bilgisiz zaten.

Yine neyse diyorum vee Migros alışverişime geçiyorum.:) Migros'ta %50 indirim olduğunu sevgili Ojebalonjoje'nin yazısı sayesinde öğrenmiştim ve ertesi gün hemen gittim.:) Kocaman bir stand hazırlayıp tek tek dizmişler ürünleri. Aaay nasıl hoşuma gitti. Birini aldım birini bıraktım, resmen gözlerim bayram etti. :D Çok fazla bir şey almadım ama yine de indirim çok işime yaradı, gözümü doyurdum.:)


- Garnier 2 adet Saf & Temiz 3ü 1Arada 
(Çok severek kullanıyorum, yedeklendi. Biri benim biri de annem için.)
- Nivea Repair & Care El Kremi - Soothe Dudak Bakım Kremi 
(Bunlar set halinde.. Uygun fiyatı olduğu için aldım.:)
- Nivea Cocoa Butter El ve Vücut Kremi
 (Ünü yayılıyordu ve ben de indirimdeyken denemek istedim.:)

Benim aldıklarım bu kadardı.:) Siz hangi indirimlerden yararlandınız ve neler aldınız?

Bu arada devam etmekte olan bir çekilişim var, hatırlatmak isterim.:)

HOŞÇAKALIN:)

Yorumlar

  1. Çok katılıyorum bu tester olayına. Watsons da Gratis de kesinlikle bu işe bir el atmalı. Testerlar çalınıyor deseler, her standın başında 1 görevli duruyor, testerları denerken bile sürekli yan yan bakıyorlar nasıl çalınsın? Ama şaşırtıcı bir şekilde kayboluyor testerlar. Dün Watsons da rimmel fondoten testerı sadece en koyu renk de vardı, herhalde rimmel tester olarak sadece en koyu rengi göndermiyor değil mi???

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aynen yaa çalındığına inanmıyorum... O kadar görevlinin olduğu bir mağazada çalınma işi değil bu bence de. Umarım testerlar ve raflar bir an evvel düzene girer. Pazar alanları bile daha düzgün geliyor artık bana :))

      Sil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar