RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

AVENE TERMAL SU

Merhaba :)
Uzun zaman sonra yeni bir yazı yazabildim nihayet. Bir süredir benimle birlikte olan Avéne markasının termal suyundan bahsedeceğim bugün. 

Termal su denilince, akıllara ilk gelen ve çok başarılı bulunan bir marka Avéne. Bana kalırsa da öyle aman aman muhteşem, şifalı, her derde bir ürün değil ne yazik ki. 

Kendi sitesinde yararları şu şekilde özetleniyor,

"Bir ferahlık hissinin sizi sardığını ve rahatlattığını hissedersiniz.
Avène Termal Suyu'nun tüm şefkati ve saflığı size uzun süreli koruma sağlar...
 • Cerrahi bir müdahale sonrasında
 • Yüzde kızarıklık durumunda
 • Cilt tahrişi durumunda
 • Güneş çarpması sonrasında
 • Bebeklerde oluşan kızarıklıklarda
 • Makyaj temizliği sonrasında
 • Traş sonrasında
 • Sportif bir aktivite sonrasında
 • Epilasyon sonrasında
 • Seyahat sırasında rahatlamak için"
Açıkçasını söylemek gerekirse, vaadleri bende ne yazık ki pek işe yaramadı. Neden derseniz, cildimin tahriş olmuş bölgelerinde kullandığımda, rahatlatıcı bir özellik yerine daha çok can yakıcı özelliğiyle karşılaştım. (Bu arada tahriş olmuş derken, öyle ağır bir durumdan bahsetmiyorum, yani açık yara filan değil.) Kızarıklıkları almıyor, hafifletmiyor. Sadece sıktığınız an serinletiyor o kadar. Eğer rahatlatmadan kasıt o serinlikse, gidip soğuk duş alırım daha iyi gelir. 

Kışın yanaklarım ve burnumun kenarları çok soyulur. Nemlendiricimin haricinde, makyaj öncesi, cildim biraz yatışsın ve o kuru görüntü ortadan kalksın diye sık sık bu termal suyu kullandım kış boyu. Olmadı.... Bu sefer makyajın üstüne kullandım, yine olmadı. (Zaten sabitleyici olarak kullanmayin makyajı akıtıyor.)
Neden bu ürün bana yaramadı bilmiyorum. İnsanlar psikolojik olarak bu suyun iyi geleceğine inandıkları için  iyi geldiğini ve çok fazla abartıldığını düşünmeye başladım.

Benim elimdeki küçük boyu. Kullanmayı bıraktım, daha doğrusu azcık kalanını yazın kullanmak için saklıyorum. Sadece serinlemek için kullanacağım. Serinletmek konusunda başarılı olacağını düşünüyorum. :)

Yani anlayacağınız, benim için mucize bir su olamadı.:/

Avéne termal sular arasında en iyisiyse, diğerleri nasıl kim bilir? 

Benimle benzer fikirleri paylaşan var mı acaba aranızda?

HOŞÇAKALIN...:)
post signature

Yorumlar

 1. Ay canim keske seninde cildine iyi gelseydi, daha bugün kuzeniminki bitmis eczaneye gidip aldik hemen, bir hafta kullanmamis bir sürü alerji gibi kücük sivilceleri cikmis sicak havada, yatistiriyor bayagi, ama nemlendirmiyor hic bu konuda haklisin, yani soyulan yerlere iyi geldigini bende görmedim, bunun icin iyi bir peeling ve sonrasinda Avene nemlendirici maskeyi kullaniyorum ben :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tarz ürünler nedense bana bir türlü iyi gelmiyor :/ İçerik karşılaştırması yapıp cildimin hangi maddeye duyarlı olduğunu bulacağım, ürünleri de artık ona göre alacağım :) Sizde işe yaradığına sevindim, genellikle sevilen bir ürün zaten :)

   Sil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar