RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

AVON CARE GLİSERİNLİ EL VE TIRNAK BAKIM KREMİ | Pembe Manolya

Merhabalar :)

Avon'un severek kullandığım ürünlerinin başında, parfümleri ve el kremleri geliyor. En istikrarlı kullandığım Avon ürünlerinden biri olan gliserinli el ve tırnak bakım kreminden bahsedeceğim bugün sizlere. Bildiğiniz gibi Avon, bu el kremlerinin bir çok çeşitini çıkarıyor dönem dönem. Hatta şuanki (nisan-mayıs) kataloğunda, bugün bahsedeceğim pembe manolyalı kremi dahil, bu serinin üç çeşiti mevcuttu yanılmıyorsam. Hepsinin içerikleri aşağı yukarı aynı oluyor, kokuları değişiyor genellikle.
 Geçen yıl güllü olanından bahsetmiştim. O yazıma göz atmak için tık tık.
Üzerinde manolya ağacının çiçeği olan, şık, pembe bir ambalaja sahip. Kapağı da sedefli pembe...
İçeriğinde pembe manolya, e vitamini ve gliserin olduğu yazıyor. 
Fotoğrafta tam belli olmasa da kremin rengi uçuk pembe. Kıvamı ne çok sıvı ne de çok katı. Ele dağıtması gayet kolay ve saniyeler içinde emiliyor, yapış yapış ya da yağlı bir his kesinlikle bırakmıyor. İçerisinde çok çok çoook minicik simler var. Simleri çok sonradan fark ettim, ama beni rahatsız etmedi, hatta hoşuma gittiğini bile söyleyebilirim. 
Kokusuna gelecek olursam, benim çok hoşuma gitmedi. Manolya kokusundan genel olarak hoşlanmam, ama tabiki koku göreceli bir şey sonuçta, mutlaka çok beğenenler olacaktır.  Şurada bahsetmiş olduğum gül kokulu olanı daha çok bana hitap etmişti sanki. 
Kokusu, güllü olanına göre daha az kalıcı. Bu benim için olumlu bir özellik, çünkü kokulara karşı son derece hassasımdır. Parfümler dışında, sabun, duş jeli, krem vs. de kalıcılık istemem.
İçeriğinde paraben ve silikon bulunuyor. Bu tarz maddelere karşı hassas davrananları uyarayım.:)
Genel olarak bu kremlerden memnunum. Tırnaklarımı güçlendirdiğini ve canlandırdığını düşünüyorum. Fiyatını tam bilemeyeceğim, üçlü bir şekilde almıştık, ama genellikle kampanyalı ve uygun fiyatlı ürünler bunlar. Kısacası tavsiye ederim denemek isteyenlere.:)
HOŞÇAKALIN
post signature

Yorumlar

  1. Avon'un kremlerini sevityorum ama bunu hiç kullanmadım. Sanırım alacağım. Çünkü çok işime yarayacak bir ürün gibi duruyor.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Diğerleriyle çok benzer, sadece kokusu farklı :) Tırnaklara iyi geldiğini düşünüyorum, tavsiye ederim:))

      Sil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar