RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

LADY SPEED STICK JEL DEODORANT

Lady Speed Stick

Merhaba,

Roll on yapida deodorantlar yıllarca vazgeçemediğim ürünler olmuşlardır. Nadiren alıp memnun kaldigim sprey deodorantlar dışında, sıklıkla bu tarz  urunleri kullanırım. Sadece bir markaya bağlı kalmak yerine, bircok markanın bircok cesitini de denerim. 
Merakıma yenik düşerek alıp kullandığım bir ürün olan Lady Speed Stick'den bahsedeceğim bugün. 

Lady Speed ile bir %50 indirim sırasında tanıştım. Hazir o sıralar kullandığım Rexona roll onum bitmek üzereyken, bunu alıp bir denemek istedim. 


Biraz ambalajından bahsedecek olursam, kapağını açtığınızda delikli bir yüzeyle karşılaşıyorsunuz. Ambalajının altındaki kısmı çevirdikçe o deliklerden yukarıya doğru jel çıkıyor. Kullanımı görece rahat ve pratik. Kapaktan hiçbir şekilde akıtmıyor bu sayede.

Gelgelelim en nefret ettiğim şey koyu renkli kiyafetlerde beyaz lekeler kalmasidir. Bu yüzden ilk kullanımında koyu renk bir tişört seçerek kendisini ufak bir teste tuttum. Beni hayal kırıklığına uğrattı. Koyu kıyafetlerle bembeyaz leke birakiyor! 

Ikinci olumsuz özelliği ise fresh fakat deterjan gibi bir kokusu var, bir süre sonra usandiriyor.

Üçüncü olumsuz özelliği, çabuk kurumuyor.

İçeriği çok temiz değil ve alüminyum da iceriyor. Alüminyum olayini çok sorun ediyorsaniz size uygun degil.

Bunlarin dışında, korumasindan memnunum. Herhangi bir allerjik durum ile karşılaşmadım. Yapis yapis bir his bırakmıyor ve rahatsız edici bir şekilde tende tabaka gibi durmuyor.

Çok büyük bir ihtimalle bir daha almam diye düşünüyorum.  Bunu bitirirsem, Rexona'nin roll onlarindan biri ile veya Dove'un sprey deodorantiyla devam edeceğim. 

Fiyati 8-9 tl diye hatırlıyorum.

Siz bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz?

HOŞÇAKALIN. ..:)
post signature
İnstagram | Facebook | Follow Me On Bloglovin' 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar