RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

SONBAHAR İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ

Merhaba Arkadaşlar:)

Ev dekorasyonunu değiştirmek isteyenler için sonbahara uygun fikirlerle karşınızdayım bugün. Sonbaharın birbirinden güzel tonlarını evinize taşıyacak bu fikirler ile evlerinizi daha sıcak ve huzurlu bir mekana çevirebilirsiniz. Malum artık havalar da serinledi ve tatil günlerinde evde vakit geçirmek çok daha cazip geliyor insana.:) İşte bu yüzden, hoşunuza gidecek zarif tasarımları, mevsimle bütünleştirip evinizde vakit geçirmeyi daha tatlı bir hale getirmeye ne dersiniz? :)

Hadi öyleyse, fikirlere birlikte bir göz atalım. ^_^

Overall orange!!!!!
Turuncu tonlarında çok hoşuma giden bir dekorasyon. Rahatlık ve konfor belli ki ön planda tutulmuş. Yalnız benim bu fotoğrafı paylaşmama sebep olan, dekorasyonda dikkatimi çeken bir şey var: tablolar!!!
Gördüğünüz gibi cansız bitki figürleri var tabloda. Sonbahar teması için son derece uygun ve şık.

***Sizler de evleriniz için bu şekilde bir çalışma yapabilirsiniz, hem de oldukça düşük bir maliyetle. İster canlı bitki kullanarak, isterseniz de bu örnekte gördüğünüz gibi yüksek çözünürlüklerde fotoğraf/resim çıktısı alarak herbaryum tablolar oluşturabilirsiniz. (Böyle bir çalışmayı canlı bitkilerle nasıl yapabileceğinizi ilerleyen günlerde detaylarıyla anlatacağım, takipte kalın:)))

orange decor

Bu mekanda kullanılan renklerde gördüğünüz gibi tam anlamıyla sonbahar renkleri. Ahşap kitaplık ve sehpaların mekana nasıl bir sıcak hava kattığını görüyoruz. 

***Ahşap, ham maddesi tamamıyla doğal bir materyal olduğundan dolayı, sıcak bir etki yaratmak için ahşap eşyaları rahatlıkla evlerinizde kullanabilirsiniz.

orange

Koltuklarınızdan sıkıldıysanız, yüzlerini değiştirebilirsiniz. Eğer bu fikir hoşunuza gitmediyse, temaya uygun olarak; turuncu, kahve, soluk yeşil tonlarında olan örgü, polar battaniye veya çeşitli kaneviçe örtüler ile koltuklarınızın tasarımlarında ufak ve bütçe yormayan değişiklikler yapabilirsiniz.

Orange decor

Yatak odalarınızda, nevresimleri sonbahara uygun tonlarda seçebilir, başucunuzda ufak tefek yapay kuru dallar veya solmuş görüntüdeki çiçekli bitkiler tercih edebilirsiniz.

Burnt orange decor - so pretty

Sofralarınıza, zarif görüntüye sahip, bu tarz yapma bitkilerle renk ve şıklık katabilirsiniz.

All About Interiors - A full-service, interior design and decorating firm in Connecticut

Fonda açık renkler kullanarak daha sade bir görüntü elde edebilirsiniz. Turuncu tonları ve onların kontrast rengi olan mavi tonları ile çok şık bir uyum yakalayabilirsiniz. Yine bu örnekte de ahşap unutulmamış ve kesinlikle mekana bambaşka bir hava katmış.

***Yanık turuncular ve kahveler, daha pastel ve açık renkler ile birlikte kullanıldıklarında dengelenir ve göz yormayan tasarımlar haline gelir.

Not: Fotoğraflar alıntıdır.

HOŞÇAKALIN... :)

İnstagram | Facebook | Follow Me On Bloglovin' 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar