<-

<-

Cumartesi, Kasım 01, 2014

RIMMEL LONDON SCANDALEYES MASCARA (EXTREME BLACK)

Extreme Black
Rimmel London Scandaleyes Mascara
Merhaba,
Son zamanlarda denemiş olduğum Rimmel London'ın Scandaleyes Extreme Black maskarası hakkında bir inceleme yazısı yazmayı sonunda uygun gördüm. 

Çok sık, farklı markaların, farklı serilerindeki maskaraları deneyen birisiyimdir. Normal şartlarda tek bir tanesine takılı kalmamaya çalışıyorum. Ona rağmen çok beğendiğim ve elimdeki maskara stoğunu tükettikten sonra, tekrar kullanmaya başlayacağım sadece bir maskara oldu. Daha önceden beri, yazılarımı takip ediyorsanız, mutlaka onun hakkındaki yazımı okumuşsunuzdur. (Okumadıysanız tık tık.

Konuyu çok dağıtmadan devam edeyim. Öncelikle ambalaj olarak bana itici geldiğini söylemeden geçemeyeceğim. Turuncu renkten gerçekten nefret ediyorum! Rimmel London da sıkça bu kötü turuncu tonunu fondötenlerinde, maskaralarında vs. neden kullanıp duruyor anlamış değilim. Ama tabiki ambalaj tasarımları ve renkleri, her ne kadar bir ürünü almak için bahane olsa da almamak için kesinlikle bir neden değil, en azından benim için öyle.
extreme black
Rimmel London Scandaleyes Mascara
Kocaman bir kıl fırçaya sahip. Hata yapmayı kolaylaştıracak kadar büyük bir fırça... Alt kirpiklerde ve gözün iç kısımlarında kullanımında epey zorluk çıkarıyor. Gerçekten çok dikkatli olunmalı ki sağa sola bulaşmasın. Hadi bulaştırmadan sürdük diyelim, maskaranın yapısı çok aşırı sıvı olduğu için bu sefer de gözleri kırptıkça göz kapağının üst kısımlarına bulaşması gerçekten kaçınılmaz.

Verdiği siyahlığa, hacme ve uzatmaya diyecek sözüm yok, ama kirpikleri tek tek ayırma gibi bir beklentiniz olmasın. Bir artı özelliği de topaklanma ve dökülme olayı yaşanmıyor.

Beni bu üründe en çok rahatsız eden durum, hep ıslaklık hissi veren, kirpiklerde hiç kurumak bilmeyen yapısıydı. Hiçbir şekilde de katılaşmadı gitti. Çok sıvı yapılı maskara sevenler için bu durum bir avantaj olacaktır.
Extreme Black
Rimmel London Scandaleyes Mascara
Bana hitap etmediği için ne yazık ki tekrar almayı düşünmüyorum.

Siz Rimmel London'ın maskaralarından memnun musunuz? Hangi maskaralarını kullandınız?

HOŞÇAKALIN... :)

İnstagram | Facebook | Follow Me On Bloglovin' 
post signature

1 yorum:

  1. Ben aslına bakarsanız seviyorum. Ama sadece altına bir kat kirpikleri ayırıcı bir maskarayla kullandığı taktirde. Çünkü dediğiniz gibi bu maskaranın en ve tek güzel yani simsiyah ve hacimli kirpikler :)

    YanıtlaSil

Teşekkürler...