RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

90'lar Modası Geçer Mi Sandınız? | CHOKER KOLYE

                                                                                             Merhaba,

Son zamanlarda, 90'lardaki moda trendleri yeniden hayatımıza girmeye başladı. Işıltılı makyajlar, grunge deri montlar, baştan sona floral desenli elbiseler, hacimli ve doğal tonlu saçlar, platformlu ayakkabılar (hatta spor ayakkabılar), jel görünümlü sandaletler, salaş ekose gömlekler, kot ceketler, choker aksesuarlar ve daha niceleri...
                    

            "Tarih kendini tekrar eder." :)   

  

Choker kolyeleri çoğumuz hatırlarız. 90'ların en popüler aksesuarlarından biriydi. Ben o zaman modayı takip edemeyecek kadar küçük olduğumdan olsa gerek, pek heves duymazdım. Böyle şeyler, herkeste olduğu için bana da alınır, 1-2 kez kullanılır ve oyuncak sepetimin dibini boylardı.

Bundan birkaç ay evvel chokerlara yerel bir takı mağazasında rastlamam ile küçüklüğüme dönmem bir oldu. Bir kez daha fark ettim ki 90'lar gerçekten geri dönmüş. :) Sonra çarşıdan pazara pek çok yerde, uygun fiyatlısından pahalısına pek çok çeşitine rastlamaya başladım.


Chockerlar grunge stilini yansıtan parçalardan biri. Esnek bir materyalden yapılan ve tamamen boğazı saran bir aksesuar. Bu nedenle olsa gerek choker; gerdanlık, boğucu nesne gibi  anlamlar taşıyor. Gerdanlık demeyi pek tercih etmedim ve orijinal adını kullandım. Malum, gerdanlık deyince akla pahalı taşlarla bezenmiş, ağır parçalar geliyor. Oysa chockerlar 1-2 liraya alıp kullanabileceğiniz ve değişik bir tarz yaratabileceğiniz boyun bantları. Üstelik Youtube'da araştırırsanız kendin yap videolarına rastlayabilir ve kendi chokerınızı kendiniz de yapabilirsiniz.

HOŞÇAKALIN
       

İnstagram | Facebook | Follow Me On Bloglovin' 
post signature

Yorumlar

  1. blog keşif etkinliğinde blogunuzu keşfettim ve takibe aldım bende beklerim
    http://soslubadem.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar