<-

<-

Perşembe, Nisan 23, 2015

90'lar Modası Geçer Mi Sandınız? | CHOKER KOLYE

                                                                                             Merhaba,

Son zamanlarda, 90'lardaki moda trendleri yeniden hayatımıza girmeye başladı. Işıltılı makyajlar, grunge deri montlar, baştan sona floral desenli elbiseler, hacimli ve doğal tonlu saçlar, platformlu ayakkabılar (hatta spor ayakkabılar), jel görünümlü sandaletler, salaş ekose gömlekler, kot ceketler, choker aksesuarlar ve daha niceleri...
                    

            "Tarih kendini tekrar eder." :)   

  

Choker kolyeleri çoğumuz hatırlarız. 90'ların en popüler aksesuarlarından biriydi. Ben o zaman modayı takip edemeyecek kadar küçük olduğumdan olsa gerek, pek heves duymazdım. Böyle şeyler, herkeste olduğu için bana da alınır, 1-2 kez kullanılır ve oyuncak sepetimin dibini boylardı.

Bundan birkaç ay evvel chokerlara yerel bir takı mağazasında rastlamam ile küçüklüğüme dönmem bir oldu. Bir kez daha fark ettim ki 90'lar gerçekten geri dönmüş. :) Sonra çarşıdan pazara pek çok yerde, uygun fiyatlısından pahalısına pek çok çeşitine rastlamaya başladım.


Chockerlar grunge stilini yansıtan parçalardan biri. Esnek bir materyalden yapılan ve tamamen boğazı saran bir aksesuar. Bu nedenle olsa gerek choker; gerdanlık, boğucu nesne gibi  anlamlar taşıyor. Gerdanlık demeyi pek tercih etmedim ve orijinal adını kullandım. Malum, gerdanlık deyince akla pahalı taşlarla bezenmiş, ağır parçalar geliyor. Oysa chockerlar 1-2 liraya alıp kullanabileceğiniz ve değişik bir tarz yaratabileceğiniz boyun bantları. Üstelik Youtube'da araştırırsanız kendin yap videolarına rastlayabilir ve kendi chokerınızı kendiniz de yapabilirsiniz.

HOŞÇAKALIN
       

İnstagram | Facebook | Follow Me On Bloglovin' 
post signature

1 yorum:

  1. blog keşif etkinliğinde blogunuzu keşfettim ve takibe aldım bende beklerim
    http://soslubadem.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil

Teşekkürler...