RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

ACNECİNAMİDE CLEANSİNG GEL (AKNELİ CİLTLER İÇİN YÜZ TEMİZLEME JELİ)

Merhaba,

Özellikle akneli ve akneye eğilimli ciltler için formülize edilmiş Acnecinamide yüz temizleme jelinden bahsedeceğim.

"Gözenekleri derinlemesine temizleyerek cildinizin yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Yağ içermeyen özel formülü ile yağı ve kiri temizlemek için gözeneklere derinlemesine nüfuz eder. Cildin bariyer fonksiyonlarında bozulma oluşturmadan temizleme etkisi oluşturarak ölü cilt hücrelerinin atılmasına yardımcı olur. Siyah nokta oluşumunu önler."

Yağlı ciltler için üretilmiş birçok temizleyici ürün, cildi hassaslaştırıyor ve çeşitli reaksiyonlara neden olabiliyor. Acnecinamide temizleme jelinin ise, cildin koruma bariyerlerine zarar vermeden yağdan, kirden ve ölü hücrelerden cildi arındırabilmesi vaadi beni cezbeden özelliği oldu açıkçası. 

Şeffaf renkteki jelin yapısı çok akışkan. Kokusu ise ağır ve rahatsızlık verecek kokulardan değil. 
Kullanımına gelirsek, ıslak yüze uygulanıp masaj yapılarak köpürmesi sağlanıyor ve sonrasında tabiki  iyice durulanıyor. Eliniz ile uyguladığınızda çok çok az köpüren bir ürün. Ben daha fazla köpürsün, daha derin temizlesin diye ve yapısı çok akışkan olduğu için silikon bir yüz temizleme pedini beraberinde kullandım. Bu şekilde performansından çok daha memnun kaldım.

Yüzü birçok yüz temizleme jeline göre daha az geriyor ve çok kurutmuyor. Ama kurutup kurutmaması sizin cildinize ve kullanım sıklığınıza da bağlı. Örneğin, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullandığımda çok kuruluk hissettiğim için sadece akşamları kullandım ve sabahları sadece yüzümü su ile yıkadım. 

Siyah noktaları önlediğine (eskiden varolanı geçirmiyor) ve cildin üst tabakasına zarar vermeden yağ dengesini sağladığına şahit oldum. Bu şekilde sivilce oluşumunu da azaltmış oldu. 

Migroslarda ve çeşitli dermokozmetik marketlerinde bulabilirsiniz.
post signature
İnstagram | Facebook | Follow Me On Bloglovin' 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar