Lifecell’den Akıllı Kamera: SUPERCAM

Resim
SUPERCAM ile Sevdiklerinize Gözünüz Gibi Bakın
Teknolojilerle deyimler çok bağlantılı aslında. Mesela “gözün gibi bak”. Ne güzel bir deyim değil mi? Bir şeyin ne kadar değerli olduğunu göstermek için söylenir. Eski zamanlarda önemsediği şeylerden ayrılmak zorunda kalan insanlara güven vermek için.

Zaman ilerlese de ihtiyaçlar değişmiyor. Deyimler ve ihtiyaçlar da teknoloji ile birlikte yeni anlamlar kazanıyor.
Gözün gibi bak deyimi için de başka bir çözüm var artık. Yeni bir teknoloji: Supercam
Supercam evini, işini, evcil hayvanını, bebeğini… insanın önemsediği ne varsa gözü gibi bakabilmesi için yapılmış bir hizmet. Lifecell’in sunduğu güvenlik hizmeti Supercam ile kamera sistemlerinizden evinizi mobil uygulama sayesinde izleyebiliyor, geriye dönük kayıtlarınıza ulaşabiliyorsunuz. Çift taraflı konuşma özelliği ile cihaz üzerinden iletişim kurabiliyor, davetsiz misafirler için alarm alanı oluşturabiliyorsun. Tüm bu özellikleri ile gerçekten sevdiklerine gözün gibi bakabiliyorsun.

Üste…

Pratik ve Doğal Tarifler

Olumsuz hava koşulları, güneşin zararlı ışınları, stres ya da kötü beslenme alışkanlıkları gibi çok farklı sebeplerden dolayı cildin üst yüzeyi zamanla zarar görebilir. Elastikiyet kaybı, kırışıklık, siyah nokta, akne gibi çeşitli sorunları beraberinde getiren çevresel faktörlere karşı cildinize iyi gelecek doğal tarifler hazırlayarak cildinizi daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Evinizde kolay ve pratik bir şekilde hazırlayacağınız maskeler ve peelingler ile hem cildinize sağlıklı bir bakım yapabilir hem de ekonomik açıdan tasarruf edebilirsiniz.
doğal tarifler
Türk Kahvesi ile Ölü Derilerden Arının

Doğal bir peeling olan Türk kahvesi, cildindeki ölü derilerden tamamen arınmak isteyenler için oldukça iddialı ve basit olan yöntemlerin başında gelir. Peki Türk kahvesi peeling olarak nasıl kullanılır?
doğal peeling tarifi

lk olarak içtiğiniz Türk kahvesinin dibinde kalan telveleri ayrı bir kapta toplayarak soğumasını beklenir. Sonrasında kahve telveleri göz çevreniz hariç tüm yüzünüze sürerek 10-15 dakika kadar bekletilir. Soğuk su yardımı ile cilde hafif masaj yapılarak yüzdeki telveler temizlenir. Kahve peelingini haftada bir kez yaparak nemli ve aydınlık görününen bir cilde kolayca ulaşabilirsiniz.

Yoğurt ve Limon ile Siyah Noktalarınızdan Kurtulun

Özellikle yağlı bir cilde sahip olanlar için başlı başına bir sorun olan siyah noktalardan dakikalar içinde hazırlayabileceğiniz yoğurt ve limon maskesini düzenli olarak kullanarak kurtulabilirsiniz. 
limonlu cilt maskesi

Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz maskenin tarifi ise şu şekilde:
Bir limonun suyu ile küçük bir kase yoğurdun suyu tamamen karıştırılır. Gözlere ve göz çevresine gelmemesine dikkat edilerek karışım cilde bir maske fırçası yardımı ile sürülür. Yaklaşık 15-20 dakika kadar karışımın ciltte kuruması beklenir. Ilık su ile maske tamamen temizlenir.

Bal ile Nemli ve Işıltılı Bir Cilde Sahip Olun

Kırışıklıklardan ve kuru ciltten şikayetçiyseniz yapabileceğiniz bal ve yumurta maskesi ile yumuşak ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Çok az malzeme ve zaman gerektiren doğal nemlendirici maske tarifi sayesinde pahalı kozmetik markalarından alışveriş yapmaktan kurtulabilirsiniz.
ballı cilt maskesi

Bir yumurta, bir çay kaşığı bal ve 2-3 damla kadar limon suyu homojen bir şekilde karıştırılır. Temizlenmiş yüze karışım dikkatlice sürülür ve 10-15 dakika bekletilir. Sonrasında ılık suyla yüz tamamen arındırılır. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar