RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

SLEEK SOLSTICE AYDINLATICI PALET

highlighting palette

Metalik şık ambalaj tasarımı ile keyifli bir kullanım sağlayan Sleek Solstice Highligter Palette, cilde mükemmel bir ışıltı katmayı amaçlıyor. Aydınlatıcı paleti; biri krem formda, biri toz formda ve diğer ikisi baked özellikte olmak üzere dört farklı yüksek pigmentli renge sahip aydınlatıcıdan oluşuyor. Highlighter paleti; hem tasarımı hem de performansı sayesinde benim gönlüme taht kurmayı başardı diyebilirim. 

sleek highlight

Aydınlatıcı palet; mıknatıslı kapanma özelliği, oldukça büyük bir ayna ve lüks diyebileceğimiz bir görünüme sahip altın rengi ambalaj tasarımı ile göze çarpıyor. Kullanışlı tasarımı sayesinde makyaj çantasında ya da seyahat çantasında da rahatlıkla taşıyabilirsiniz.
Ecliptic: Soğuk pembe-bej tonlarında krem aydınlatıcı
Hemisphere: Soğuk lila-pembe tonlarında baked aydınlatıcı (frost bitişli)
Equinox: Şeftali tonlarında nötr renkli baked aydınlatıcı
Subsolar: İpeksi yapıda, mikro parıltılar içeren sarı alt tonlu toz aydınlatıcı

sleek solstice highlighter

Tüm ten renkleri için uyumlu olan Sleek highlighter, hem omuz, dekote kısmı vs. başta olmak üzere vücutta hem de yüzde vurgulamak istenilen noktalarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Paletteki yüksek pigmente sahip olan metalik aydınlatcıların her biri efsane bir duruş sergilemeyi başarıyor. 
Ben daha çok yüzümde kullanmayı tercih ediyorum. Sleek highlight paleti; elmacık kemiklerimi, dudağımın üst kısmını, kaş altlarımı ve göz pınarlarımı aydınlatmada bayılarak kullanıyorum. Göz pınarlarım için çoğunlukla subsolar rengini, elmacık kemiklerim için ise equinox rengini tercih ediyorum. Daha da aydınlık bir görünüm istediğim günlerde hemisphere ile ufak dokunuşlar yapıyorum. Hemisphere rengi aydınlık görünümü doruklara çıkarıyor ve özellikle bronz tende muhteşem bir efekt yaratıyor -ki buna bayılıyorum-. Bazen makyajıma hafif ışıltılar ekliyorum ve bazen de strobing makyaj uygulamaları yapıyorum, bu paleti iki konuda da başarılı buluyorum. Paletin benim için şöyle bir de artısı var; çoğu aydınlatıcı gözeneklerimi belirginleştirirken Solstice paletindeki renklerden hiçbiri böyle bir soruna sebep olmuyor. 

Sleek Makeup ürünlerinin -özellikle de aydınlatıcı paletlerinin, far paletlerinin ve allık-kontör paletlerinin- çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Ambalaj tasarımından fiyat skalasına kadar kesinlikle denenmeyi hakkeden ürünler içeriyor. 

İnstagram | Facebook | Follow Me On Bloglovin' 
post signature

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar