RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

►BİLEKLİK YAPIMI #1◄

Yaz kapıdayken çeşit çeşit ve renk renk takılar mağazaların vitrinlerini süslemeye başladı. Renkli floş iplerle kullanılmış altın sarısı zincirler, inciler, renkli boncuklar, kurdeleler, tüller, minik danteller tasarımlarda göze çarpmakta. 
Yaptığım bilekliklerin birkaçını örnek olarak bugün sizlerle paylaşacağım. Yapımları zor olmayan ve çok fazla malzeme gerektirmeyen bu bileklikler yeri geldiğinde şık yeri geldiğinde ise spor kıyafetlerle birlikte kullanılabilir.
Fotoğrafta gördüğünüz bu üç bileklikle başlamak istiyorum. 

Hepsini daha da yakından görelim.
 • 1 numarada görmüş olduğunuz bileklik; krem rengi ince floş ipler birbirine dolanarak ve ince zincir ise oluşan boğumların arasından geçirilerek yapıldı. Elde edilen form zaman içerisinde bozulmasın ve sarmal şekil birbirinden ayrılmasın diye orta boy ince halka kargaburnu yardımıyla bilekiğin tam ortasına geçirilerek sabitlendi. Küçük yusufçuk tasarımı zenginleştirme fikriyle buraya takıldı.
 • 2 numaralı bileklik ise, orta kalınlıkta ve büyüklükte bir halkanın her iki yanından başlanılarak, makrome tekniği kullanılarak yapıldı. 1numaralı bilekliktekinden biraz daha kalın ve yumuşak, açık mavi floş ipler tercih edildi.
 • 3 numarada bulunan bileklik; hemen hemen aynı uzunluktaki, uçuk pembe-ince kurdele, yine altın sarısı ince zincir ve küçük inci boncuklar ile saç örgüsü tekniği kullanılarak yapıldı.
Bugünlük bu kadar... Yeni fikirlerde buluşmak dileğiyle HOŞÇAKALIN...:)

Yorumlar

 1. bileklikler güzel. ama ayrıntı biraz fazla olabilir yani mesela videolu paylaşımlar daha çok işimizi görebilir.Ellerine sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim:) Kısa zaman sonra benzer bileklikleri ayrıntılı şekilde fotoğraflayarak paylaşacağım.

   Sil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar