RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

PASTEL 40

Merhabalar Herkese:)

Yine favorim olan bir renk ile karşınızdayım. Kışın kırmızı-bordo tonlarına kafayı taktığımı söylemiş miydim? ^_^ Bu gün yine işte o tonlardan, Pastel markalı bir ojeyi sizlerle paylaşacağım. (Bu arada geçenlerde yazmış olduğum bir diğer favorim için buraya tıklamanız yeterli.:)

oje

Görmüş olduğunuz gibi çooook tatlı, asil bir bordo. Hatta fotoğraf tam yansıtamamış olsa bile hafif bir mürdümlük ben hissediyorum. Rengin adını tam koyamadım.:/ Gün ışığında böyle gözüküyor, ben beyaz ışıktaki rengini daha çok seviyorum.:) Hatta tam rengi için Pastel Shop'a bakabilirsiniz.


Numarasını merak ettiyseniz, 40 numara.:)


Fırça yapısı herkesin bildiği gibi yukarıdaki şekilde. Benim için en ideal kalınlıkta ve uzunlukta bir fırçaya sahip. En son şurada bahsetmiş olduğum ojesinden daha yoğun bir kıvamı var. Numaralar arasında yoğunluk farkı mı var, yoksa bu oje mağazada açılmış mı onu tam bilmiyorum. Ama biraz daha kıvamlı olması hoşuma da gitmedi değil.:)


İşte ellerimde duruşu bu şekilde. Yılbaşında da tırnaklarımı hiç süsleyip püslemeden, üşengeçliğimden bunu sürmüştüm.:)

Benim söyleyeceklerim bunlar... Bir oje hakkında ne kadar çok konuştum yine.:) 

Güzel bir gün diliyorum, hoşçakalın...:)

Yorumlar

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar