RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

THE BALM MARY-LOU MANIZER AYDINLATICI

Highlighter
The Balm Mary-Lou Manizer

Merhaba,

Ambalajlarıyla ve içerikleriyle herkesin kalbini çalan The Balm markasının, çok konuşulan bir ürününden bahsetmek istedim bugün. 

Aydınlatıcı kullanımını günlük makyajda gereksiz bulan birisiyim aslında bakarsanız. Ama gelin görün ki o kadar nadir kullanacağım bu kozmetik ürününe, The Balm olmasının etkisi büyük, kayıtsız kalamadım. Zamanında bir çılgınlık yapıp, devasa büyüklükteki Mary-Lou Manizer'ı aldım.

Aydınlatıcı
The Balm Mary-Lou Manizer
8.5g'lık bir üründen bahsediyoruz, neyse ki sadece elmacık kemiklerinin üstüne ışıltı vermek değil görevi! Kendisi, hem yüzün istenilen noktalarına parlaklık vererek vurgu yapmaya hem de far olarak kullanılmaya oldukça uygun bir ürün.

Ambalajı hakkında ise konuşmaya çok gerek yok diye düşünüyorum.  Yazımın en başında da dediğim gibi The Balm gerçekten akıl çeldirici ambalaj tasarımlarına sahip.

Aydınlatıcı
The Balm Mary-Lou Manizer
Şampanya tonlarında bir rengi olduğu için çok esmer olmamak şartıyla, hemen hemen her cilt rengine uyacağı düşüncesindeyim. 

Highlighter
The Balm Mary-Lou Manizer
Yapısı çok ince ve ipeksi. Bu da ciltle bütünleşip doğal durmasını ve kolay dağılmasını sağlıyor. Pigmentasyonu çok çok iyi olduğundan seyrek kıllı bir fırçayla güzel sonuç verdiğini söyleyebilirim. Aksi takdirde, sık kıllı fırçalarla ve çok uygulanırsa, amacını aşıp yağlı ve yapay bir görünüme neden olabilir.

Benim kullanım şeklime gelirsek, dediğim gibi günlük makyajlarımda çok nadir olarak elmacık kemikler için olan aydınlatıcı görevinden yararlanıyorum. Genellikle far olarak ya da sadece göz pınarlarım için kullanıyorum. İncecik bir kalem veya eyeliner ile harikalar yaratıyor.

Çok belirgin gözeneklere sahip olanlara önermiyorum, çünkü normal denebilecek büyüklükteki gözenekleri bile fazlasıyla belirginleştiriyor. Belki de en büyük olumsuz yönü bu. Ama doğal duruşu ve  başka markaların eş değer ürünlerine oranla çok daha uygun bir fiyata sahip olması, o tek olumsuz yönünün önüne geçer kesinlikle.

Fiyatı 40-45 TL civarındaydı sanırım. Siz de benim gibi sıkı bir indirim takipçisiyseniz, indirimlerde yarı fiyatına bile alabilirsiniz.:)

Cindy Lou'yu da almak istiyorum ASLINDA, ama hayır, almayacağımmm! :)

Sizin Mary Lou hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce Toz aydınlatıcılar mı yoksa likit yapıdakiler mi daha kullanışlılar?

HOŞÇAKALIN...:)

"Yüz Şekline Göre Aydınlatıcı ve Kontür Uygulama" yazımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

İnstagram | Facebook | Follow Me On Bloglovin' 
post signature

Yorumlar

  1. Toz aydınlatıcıları seviyorum ancak Mary Lou gerçekten büyük ve bir ömür kullanmakla bitmez :)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar