<-

<-

Salı, Mayıs 21, 2013

►BİLEKLİK YAPIMI #1◄

Yaz kapıdayken çeşit çeşit ve renk renk takılar mağazaların vitrinlerini süslemeye başladı. Renkli floş iplerle kullanılmış altın sarısı zincirler, inciler, renkli boncuklar, kurdeleler, tüller, minik danteller tasarımlarda göze çarpmakta. 
Yaptığım bilekliklerin birkaçını örnek olarak bugün sizlerle paylaşacağım. Yapımları zor olmayan ve çok fazla malzeme gerektirmeyen bu bileklikler yeri geldiğinde şık yeri geldiğinde ise spor kıyafetlerle birlikte kullanılabilir.
Fotoğrafta gördüğünüz bu üç bileklikle başlamak istiyorum. 

Hepsini daha da yakından görelim.
 • 1 numarada görmüş olduğunuz bileklik; krem rengi ince floş ipler birbirine dolanarak ve ince zincir ise oluşan boğumların arasından geçirilerek yapıldı. Elde edilen form zaman içerisinde bozulmasın ve sarmal şekil birbirinden ayrılmasın diye orta boy ince halka kargaburnu yardımıyla bilekiğin tam ortasına geçirilerek sabitlendi. Küçük yusufçuk tasarımı zenginleştirme fikriyle buraya takıldı.
 • 2 numaralı bileklik ise, orta kalınlıkta ve büyüklükte bir halkanın her iki yanından başlanılarak, makrome tekniği kullanılarak yapıldı. 1numaralı bilekliktekinden biraz daha kalın ve yumuşak, açık mavi floş ipler tercih edildi.
 • 3 numarada bulunan bileklik; hemen hemen aynı uzunluktaki, uçuk pembe-ince kurdele, yine altın sarısı ince zincir ve küçük inci boncuklar ile saç örgüsü tekniği kullanılarak yapıldı.
Bugünlük bu kadar... Yeni fikirlerde buluşmak dileğiyle HOŞÇAKALIN...:)

2 yorum:

 1. bileklikler güzel. ama ayrıntı biraz fazla olabilir yani mesela videolu paylaşımlar daha çok işimizi görebilir.Ellerine sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim:) Kısa zaman sonra benzer bileklikleri ayrıntılı şekilde fotoğraflayarak paylaşacağım.

   Sil

Teşekkürler...