RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

AVON CARE GLİSERİNLİ EL VE TIRNAK BAKIM KREMİ

Severek kullandığım, her Avon siparişimde stokladığımız, birçok kişinin en az bir kez denemiş olduğu Avon'un el kreminden bahsetmek istiyorum bugünkü yazımda:)

Ürün içeriği büyük oranda aynı kalsa bile ambalajı değişik konseptler ile renk renk, desen desen oluyor. Mayıs ayındaki alışverişim sırasında da işte bu şekilde pembe güllü bir ambalaj içerisindeydi.
Ellerimizin kaybettiği nemi geri kazandırmaya yardımcı olmak için içeriğinde; gliserin, kalsiyum ve E vitamini bulunuyor. Bu ürün ile ellerin ve tırnakların daha canlı-parlak görünmesi vaadediliyor.
Krem ile losyon arasında, akıcı denilebilecek bir kıvamı var. 
Elde dağılması ve emilmesi çok kolay olan bir ürün. En sevdiğim özelliği yapış yapış ve yağlı bir his bırakmaması.
Denildiği gibi elleri yumuşatıp nemlendiriyor, tırnakları parlatıyor ve canlı gösteriyor. Uzun süre düzenli olarak kullanıldığında tırnak yüzeyindeki soyulmalardan kurtulabiliyorsunuz (Denedim, başarılı oldu:).
Nemlendirmesinden gayet memnunum, eller yıkanıncaya kadar kalıcılığını koruyor.
Olumsuz özelliklerine gelecek olursam, ne yazık ki içeriğinde paraben ve silikon bulunmakta. Bunları gözardı edecek olursam, almaya devam edebileceğim orta derecede güzel bir el bakım kremi diyebilirim.
HOŞÇAKALIN...:)

Yorumlar

 1. Bu kremden bende kullanıyorum ve krem simliymiş geçen farkettim. Elime sürdüğümde parladığını gördüm. :) Sonradan duydum avonun bazı simli kremleri varmış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa hiç fark etmemiştim. Hafif canlı ve parlak bir görünüm veriyor ama, bilemedim:)

   Sil
  2. Bugün pembe manolyalı olanını açtım ve minik minik simler varmış cidden:))

   Sil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar