RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

NAIL ART ÖRNEKLERİ

Merhaba:)
Öncelikle herkese iyi pazarlar diliyorum.^_^ Bugün, hoşuma giden, derlediğim daha çok geometrik desenli olan bu nail art örneklerini sizlerle paylaşmak istedim. Nail arta ilgim çok fazla olmasına rağmen, sabırsız kişiliğimden olsa gerek, çok fazla oturup uğraşamıyorum.:)
Şimdi seçtiklerimi sizinle paylaşacağım ve ilerleyen zamanlarda, elimden geldiğince, birer birer denemeye başlayacağım.
One Spangled Nail

Yukarıdaki örnek çok hoşuma gitti. Yapımı çok pratik.

Geometric Nails

Bunun da renklerine bayıldım.:)


Nedense geometrik desenlere ve formlara ilgim büyük.:)

Pretty in pastels!

İşte bu favorim!!!


Kaynak: http://www.styleandpepperblog.com

Yapmı kolay, ama duruşu mükemmel bence.


Kaynak: http://pinterest.com

Ya buna ne demeli?  Bir an önce denemek istiyorum.:)

Kaynak: http://lol.blogshubspot.com

Bunu da çok sevdimmm...^_^

Siz en çok hangisini beğendiniz?

Bugünlük bu kadarcık.:)
İyi Tatiller, HOŞÇAKALIN...

Yorumlar

 1. Ben de çok severim ama uğraşmaya vaktim olmaz. Ama bunlar çok pratikmiş:)

  YanıtlaSil
 2. Mat ojeleri sevmiyorum ama bu siyah mat parlak frenchi seviyorum kuaförde kıza denettim ama yapamadı çünkü ısrarla ince sürdü uç kısmı oda belli olmadı :))
  Birde şu parlak siyah ve gold olan ı çok beğenmişimdir hep :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı şekilde mat ojelere ben de çok fazla ısınamadım, ama matla parlağı birlikte kullandığın zaman çok hoş bir görüntü ortaya çıkıyor:)) Kuaförler genelde işlerine geldiği şekilde yapıyorlar, en iyisi kendimizin uğraşıp yapması galiba:)))

   Sil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar