RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE KONTÜR YAPMA VE AYDINLATICI UYGULAMA

Merhabalar Herkese:)

Dün akşam internette gezinirken denk gelmiş olduğum ve kendi adıma yararlı bulduğum bir fotoğrafı sizlerle de paylaşmak istedim.:) Çok güzel bir şekilde, yüz şekline göre ne nereye uygulanmalı göstermişler. Her ne kadar çok fazla aydınlatıcı ve kontür uygulaması yapmıyor olsam da özel günlerde yararlı olabilir gibi geldi bana.

Hadi buyrun, siz de bakın.:)

Highlighting and contouring guide for your face shape! It really makes a difference!

İyi haftasonları diliyorum...HOŞÇAKALIN...

Yorumlar

 1. Güzel oldu benim içinde sağolasın,bazen sapıtıyorum nereye aydınlık versem diye :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hihihhii :D Sağol canım işe yaradığına sevindim:)

   Sil
 2. Yararlı oldu benim içinde teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 3. çok güzel bir yazı olmuş :) kontur hoşuma gitmiyor benim ama aydınlatıcı çok güzel duruyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de çok hoşuma gitmiyor, günlük makyajda kontürü gereksiz buluyorum :) Beğendiğinize sevindim, teşekkürler:)

   Sil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar