RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

DIY: Kendi Hediye Kutumuzu Kendimiz Yapalım ♠

Merhaba Arkadaşlar:)

Bugün sizlerle bir süre önce el işi kağıdından, origami tekniği  ile yapmış olduğum minik kutuyu paylaşmak istiyorum. Hazır yılbaşı yaklaşırken, belki siz de benim gibi ufak hediyelerinizi kendi yaptığınız kutu içerisinde sunmak istersiniz diye düşündüm.:) 


Malzemeler:

-  1 Adet renkli el işi kağıdı 
- Makas
- Yapıştırıcı

Yapılışı:

Yapılış aşamalarını fotoğraflayamadığım için  sizleri youtube videosu ile başbaşa bırakmak istiyorum. :) Çok güzel bir şekilde açıklamış. Ben de zaten bu videodan bakıp yapmıştım. El işi kağıdından  21*21 cm bir kare keserek yaptım ben. Boyutlar tamamen sizin tercihinize kalmış. Yalnız kare formu olsun yeterli.


Sonuç:

Ta da da daaam :P 


Orantısızlık görebilirsiniz, çünkü hem uzun zamandır kullanıyorum hem de içine kendi boyutundan daha büyük bir şey yerleştirmeye çalışmıştım.:D Haliyle şekli kaydı. 

Bir de yine aynı işlemi tekrarlayarak kapak yapabilirsiniz. Tabii kapakla daha güzel bir hediye kutusu olur. Üzerine de kurdele...

Ayrıca daha dayanıklı olsun istiyorsanız ya da içerisine ağır bir şeyler koyacaksanız, sert kağıtlar ya da ince kartonlar kullanmanızı öneririm.

...İyi Eğlenceler... Hoşçakalın...:)

Yorumlar

 1. bence gayet başarılı canım :)

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Ezgicim
  Blogumda yaptıgım çekilişi sen kazandın, mailime dönmeni bekliyorum :')
  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba:) Çok teşekkürleeeeeer mailinize döndüm hemen:))
   Sevgiler....:)

   Sil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar