RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

GOLDEN ROSE ULTRA RICH COLOR LIPSTICK 55


Merhaba Arkadaşlar :)

Golden Rose'un Ultra Rich Color serisinden bir ruj ile devam etmek istiyorum bugün. Seri; metalik, sedefsiz ve ışıltılı olarak üç farklı yapıda rujlardan oluşuyor. İçerisinde E vitamini ve shea yağı bulunuyor. Nemlendirme ve bakım vaad ediliyor.

Ambalajı, görmeye çok alıştığımız klasik bir prizma şeklinde. Çok ilgi çekici değil yani. Kapağı kapalı dahi olsa, ruj içinde kenarlara çarpıyor ve biraz hasar görüyor. Çok başarılı bulmuyorum tasarımını.


Bende bulunan 55 numarası pembenin en güzel tonlarından biri. Bu numara  ayrıca sedefsiz ve kremsi yapıda. Yapısı hoşuma gidiyor. İki kat sürdüğümde rengini tam olarak veriyor. İlk katta çünkü boşluklar kalıyor. 

Sedefsiz, fakat aşırı mat değil. Yani kadife gibi durmuyor dudakta. Galiba bunun sebebi de içeriğinde bulunan shea yağı. Bu artı bir özellik aslında, çünkü mat rujlar dudakları aşırı şekilde kurutuyor.


Gördüğünüz gibi çok tatlı bir pembe tonu. Renginden dolayı ilkbahara çok uyacak bence. Hazır bahar da geliyorken sizlere tavsiye edebilirim.


Bende hemen hemen hiçbir ruj doğru düzgün kalmadığı için kalıcılığı hakkında yorum yapmam çok sağlıklı olmaz.

Fiyatı 14-15 TL civarındaymış. Golden Rose'un yeni serisinden bir ruju da denemeyi çok istiyorum, fakat hala bizim buralara gelmedi.

Sizin bu seri hakkındaki düşünceleriniz neler ve bu seriden denedikleriniz hangileri?

HOŞÇAKALIN..:)

Yorumlar

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar