RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

KENDİME ÖDEV VERDİM ^_^

Merhaba Arkadaşlar :)

Bugün daha önce hiç yazmadığım bir konu üzerine yazmak istiyorum. Başlıkta da gördüğünüz gibi kendime çok yararlı bir ödev verdim.:) 
Şu sıralar ders çalışma telaşında, düşüncesinde ve stresinde olduğum için bir süredir roman vs. almıyorum elime. Boşluk yarattığım zamanları ya blogta ya da dışarıda değerlendiriyorum. Yetiyor mu yetmiyor.. Rüyalarım bile korkunç olmaya başladı. En iyisi kafamı dağıtmak için yatmadan evvel güzel güzel kitaplar okuyayım, farklı dünyalara yolculuk edeyim dedim. Kendime de bir kitap okuma ödev verdim.:)

Listemde hangi kitaplara yer vermişim bakalım:)

İlk sırada Ayşe Kulin - Hayal. Dün bu kitaba başladım.

Hayal'de sonra da büyük ihtimal Elif-Şafak'ın Ustam ve Ben adlı kitabını okuyacağım.

Jojo Moyes'in Senden Önce Ben kitabından aldığım tadı umarım bu kitabında da bulurum.:)

Çok merak ettiğim bir kitap. Sıra buna da gelecek.:)

Ve Ahmet Ümit - Beyoğlu'nun En Güzel Abisi. Kitabın ismi merak uyandırıyor bende.

Bu ay, bu kitaplar arasından en az 2-3 tane kitabı doyasıya okumak istiyorum ve böylece yazınki performansıma yaklaşmak istiyorum.:)

Bana önereceğiniz, bu listede kesin olmalı dediğiniz kitap önerilerinizi bekliyorum.

İyi Haftasonları Diliyorum. HOŞÇAKALIN:)

Not: Kitapların görselleri D&R 'dan alınmıştır.

Yorumlar

 1. Çok güzel bir karar vermişsin canım ben de okumaya başlasam iyi olacak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen de başla canım, kendine küçük zamanlar ayır:)

   Sil
 2. Beyoğlu'nun En Güzel Abisi, uzun zamandır okuduğum en güzel roman, İstanbul hasretim depreşti. Tarz değiştirmiş Ahmet Ümit, harika da olmuş. Ustam ve Ben'e de bu gece başlayacağım kısmetse.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok merak ediyorum Beyoğlu'nun En Güzel Abisi'ni... Belki onu biraz daha öne alırım, diğerlerinden önce okuyabilirim :)) İyi okumalar diliyorum :))

   Sil
 3. seçtiğiniz kitaplar gerçekten güzel benim içlerinden favorim ahmet ümit ve elif şafak.. iyi okumalar :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar