RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

RAPUNZEL SECRET KÖMÜR ÖZLÜ SAÇ BAKIM MASKESİ

Selam Kızlar :)
Bugün Rapunzel'in kömür özlü saç bakım maskesinden bahsedeceğim sizlere. Rapunzelstore bir kampanya başlatmıştı, bu ürünün numunesini edinmek için. Ben de bu kampanyadan, Sevgili Beauty with Lady Lawyer sayesinde haberim olmuştu. Dün Alternatif Kozmetik-Rapunzel'den ürünüm geldi. Bugün de denedim ve sizlerle bu saç bakım maskesi hakkında düşüncelerimi paylaşmak istedim.

"Kömür Özlü" deyince insanın aklından bin bir türlü düşünce geçiyor. "Nasıl yani bildiğimiz kömür mü?" diye tepki veriyor insan ilk olarak.:)

Daha yakından inceleyelim:)
"Rapunzel Secret saç bakım maskesi, bambu ağaçtan elde edilen beyaz kömür ekstrelerin nemlendirici gücünü kullanarak,
- Saçtaki yağı emer,
- Kafa derisini temiz tutar,
- Tüm saç tiplerinin onarılmasına yardımcı olur,
- Saçın yumuşaklığının geri gelmesine,
- Yoğunluğunun artmasına,
- Kolayca taranmasına yardımcı olur."

Ürünü ilk gördüğümde açıkçası renginden dolayı (koyu gri), acaba saç rengini uzun kullanımda koyulaştırır mı diye düşünmedim değil. :) Biliyorum biraz saçma bir düşünce, ama kömür tozu vs denilince merakla birlikte insanın kafasında değişik düşünceler oluşabiliyor.:) 

Saçlarım işlem görmüş bir saç. Uzun süredir toparlamaya, kendine getirmeye çalışıyorum. Bakımsız görünümden kurtulmak için saç kremleri, yağlar neler neler kullanıyorum banyo sonrası. Bu ürünü, saçımı şampuanlayıp duruladıktan ve hafifçe ıslaklığını aldıktan hemen sonra kullanıp 10 dakika filan bekledim.
Sonra güzelce duruladım. Saçımdan kolayca gitti. Yumuşacık oldu saçlarım, ne saç kremi ne de başka bir şey gerektirdi. En büyük artısı ağırlık da yapmadı. Düzenli kullanıldığında onarım işine bir nebze yardımcı olabileceği düşüncesindeyim. Kokusu da çok hoş söylemeden geçemeyeceğim.:)

Siteye buradan  ulaşıp bu ürünü ve diğer ürünleri daha detaylıca inceleyebilirsiniz. Benim ilk izlenimlerim gayet olumluydu.

HOŞÇAKALIN:)

Yorumlar

 1. Bana da bir kaç gün önce numunesi gelmişti, iyi ki yazmışsın canım kullanıp kullanmama arasında gidip geliyordum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla merak edip denedim :)) Sen de kullan yorumlarını beklerim:)

   Sil
 2. Bende kullandım gayet güzel bi ürünmüş =)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar