RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

H&M MAKE ME BLUSH ALLIK | 18 Sweet Rose


Merhaba,

Blog yazmaya başlayalı bir yıl olduğu halde, şimdiye kadar cok allık yazısı yazmadığımı fark ettim. İnşallah devamı gelecek bunların.:) Bugün H&M Make Me Blush allığından başlayayım öyleyse.

H&M ne yazık ki bulunduğum şehirde yok ve neden yok anlamış değilim. Birçok şeyden zaten yeterince mahrum kalıyoruz. Neyse...:)


Ambalajı oldukça sade ve bence sağlam yapıda. Bu tarz sade ambalajlar beni daha çok çekiyor ürüne. Kapağı biraz zor açılıyor, ama sürekli kendiliğinden açılmasından iyidir.:)


Sweet Rose ismindeki allık, gül kurusu diyebileceğimiz bir tonda. Her makyaja uyum sağlayacağını düşündüğüm doğal bir renk.

 Neredeyse hiç tozutmaması en büyük artısı bence. Ambalajın toz içinde kalmasına çünkü pek tahammül edemiyorum.:)  Mesela The Balm'ın allıklarına bayıldığım halde tozdan berbat oluyor güzelim ambalajları.


Pigmentasyonu çok iyi diyemeyeceğim, orta seviyede. Bir The Balm allığı kadar renk vermiyor. Üstte gördüğünüz fotoğrafta 2-3 kat üst üste sürdüm.


Ne kadar anlaşılabiliyor fotoğraftan bilmiyorum, ama mat bir allık değil. Sedefli, çok hoş bir yapısı var. Yanakta da abartılı değil, çok doğal duruyor bence. Kalıcılığından gayet memnunum. 

Bildiğim kadarıyla H&M ürünlerinin fiyatları genellikle uygun oluyormuş. Şehrinizde H&M varsa ve allığın rengini beğendinizse kesinlikle tavsiye ederim.:)

HOŞÇAKALIN
post signature

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar