RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

MİSAFİRİM VAR: SOSYOPERİ'NİN FAVORİ TEN MAKYAJI ÜRÜNLERİ

 Merhaba Arkadaşlar :)

Biraz aradan sonra "Misafim Var" köşesi devam ediyor. Bugünkü konuğum, sevgili Sosyoperi.:) Favori ten makyajı ürünlerini bizlerle birlikte inceleyecek. Bilgisayarında sorun olduğu için çok kısa bir süre ara vermişti, ama sonunda aramıza döndü. Yazısını zevkle okuyacağınıza eminim, çünkü ben çok beğendim.:)
_________________________________________________________________________________

Merhabalar :) Ben Sosyo Peri... Öncelikle beni konuk ettiği için sevgili Ezgi'ye çok teşekkür ederim. Bilgisayarım bozulduğundan ve yenisini almak zorunda kaldığımdan dolayı biraz gecikmeli olarak konuk olabildim. Sizlere severek kullandığım ten makyajı ürünlerimi tanıtmak istiyorum.

    1) The Balm Time Balm Concealer; Aslında likit göz altı kapatıcıları kuru göz altlarıma daha iyi geliyor ancak böyle kıvamlı bir ürünü ilk defa severek kullanıyorum günlük makyajımda. Günlük diyorum özellikle çünkü hafif yapısından dolayı özel günlerinizde yeterli gelmeyebilir. Ancak çok sorunlu gözaltlarınız yoksa, hafif yorgunluk izlerini, kızarıklıkları ve yine hafif ton farklılıklarını kapatmak için kullanıyorsanız concealerı yeterli gelecektir. Tasarımından dolayı taşıması da bir o kadar kolay, ufacık ve çantaya atmalık... Denemeye değer ;)

  

                         

                         

    2) Essence I love Stage Far Bazı; Uygun fiyatlı bir far bazı ve bence iş görüyor. Yalnız kullandıktan sonra 2-3 dakika beklemenizi ve sonrasında belki üstüne transparan bir pudra geçmenizi tavsiye edebilirim kalıcılığının artması ve çizgilere dolmama konusunda daha başarılı olması için...

   

    3) Rimmel London Stay Matte Köpük Fondöten; Eğer karma ve/veya yağlı bir cildiniz varsa ve bu uygun fiyatlı fondöteni kesinlikle tavsiye ederim çünkü vadettiği gibi T bölgesinde bile çok uzun süre matlık sağlıyor. Hassas cildimde bile her hangi bir soruna yol açmıyor ve tüm gün dayanıyor . Gün sonuna doğru belki yağ emici mendillerle ve az miktar transparan pudrayla destekleyerek günü sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

                                     

                             

    4) Clinique Superdefence Pudra; hayatımın pudrası diyebilirim. İnanılmaz seviyorum. Normal günlerde tek başına bile kullanıyorum, kapatıcılığı o kadar iyi... Cilt tonunu eşitlemesi, ciltle bütünleşmesi ve kalıcılığı mükemmel. Rendeli bir yapıya sahip, çok uzun süre dayanıyor, bereketli... Nedense Clinique artık bu ürünü üretmeme kararı almış, yerine ne çıkaracaklarını merakla bekliyorum. Tabi stokladım elimdeki dışında açılmamış 1 adet daha pudram var. Çok çok iyi bir pudra arıyor ve biraz da paraya kıyarım bunun için diyorsanız tavsiye edilir.

                              

                               

    5) H&M bronzer; sadece 8.99 TL ye aldım ilk açıldığında Beyoğlu şubelerinden... Biraz uçucu gün içinde tazelemek gerekebiliyor ancak oldukça doğal bir bitişi var, yüzümüzde çamur-ya da kalıp gibi durmuyor. Severek kullanıyorum.

            

   Benim bu aralar severek kullandığım ten makyajı ürünlerim böyle... Aralarında sevdiğiniz ya da merak ettiğiniz ve daha ayrıntılı bilgi istediğiniz ürünler varsa yazarsanız sevinirim. Tabi bu ürün gruplarında sizlerin severek kullandığı ve tavsiye edeceğiniz ürünler varsa da paylaşırsanız çok mutlu olurum :)
_________________________________________________________________________________

Güzel fotoğrafları ve ürünler hakkındaki deneyimleri, değerli düşünceleri için ben kendi adıma çok teşekkür ediyorum.:) Çok güzel bir yazı olmuş. 

Ben de Sosyoperi gibi Time Balm'ın concealerını ve Essence'in far bazını severek kullanıyorum. Şuan gözüm Rimmel London'ın Stay Matte köpük fondöteninde, çok merak ettim onu.:)

Sosyoperi'nin blogunu hala keşfetmediyseniz mutlaka uğramanızı tavsiye ediyorum.  Orada makyajdan cilt bakım ürünlerine, hatta lezzetli mi lezzetli yemeklere rastlayabilirsiniz.:)

25 Nisan'da sonlandıracağı,çok güzel hediyelerden oluşan bir hediye çekilişi de var. Katılmadıysanız tık tık.

Yorumlarınız bekliyoruuzz..:)

>>> Sosyoperi <<<

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar