RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

MILK_SHAKE EMERGENGY SET/ ACİL DURUM SETİ

Merhaba,

En çok uğraştığımız ve vakit harcadığımız konulardan biri olan saçlarımız ile ilgili güzel bir setten bahsedeceğim bugün. Saçıyla başı dertte olanlar yazıma buyursunlar.:)

Zamanında bir hataya düşerek platin yaptırdığım saçlarımda epey yıpranmalar söz konusu olmuştu. Neyse ki saçlarım kaliteli denebilecek bir yapıya sahip olduğu için ve çok çabuk uzadıkları için çok büyük sorunlar yaşamadım. Yine de o kadar işleme yakışır şekilde, saçlarımda kuruluk meydana gelmişti ve saçımdaki o canlılık az da olsa gitmişti.

Aylar geçmesine rağmen ve ben ana rengim olan koyu kumrala dönmeme rağmen uçlardan 1.5 karış hala platin röflenin etkisinde. Kuru, yıpranmış ve diplere göre bir hayli cansız...

Daha önce yazılarını yazdığım çeşitli bakım ürünleri saçlarımı toparladılar, fakat çok uzun sürede... 

Saç Bakım Seti
Milk_Shake Emergengy Set

Bir Saçhane çekilişi sırasında tanıştığım Milk_Shake'in Hair Emergency setini, yani acil durum setini, kullandım ve maskesi hariç, şampuanını ve saç kremini bitirdim. Zaten 50 ml'lik  şampuan, saç kremi ve maskeden oluşan mini bir set olduğu için ve saçlarım uzun olduğu için bana 5-6 yıkama filan gitti. O kadar kısa sürede ne yapabilir ki demeyin, isminin kesinlikle hakkını veriyor. İlk kullanımda bile gözle görülür derecede sağlık verdi saçlarıma.

Bu ürünler süt proteinleri içeriyormuş. Zaten kokladığınız zaman, sütlü, vanilyalı tarif edemediğim muhteşem bir koku alıyorsunuz şampuanından. Saç kremi aynı şekilde sanki süt, kakao, karamel değişik ve lezzetli bir kokuya sahip. Ve tabiki yoğurt maskesi de tatlı bir yoğurt kokusunda.


Ürünleri nasıl kullandığıma gelirsek, 

- Öncelikle şampuanıyla güzelce yıkadım  ve köpüklü bir şekilde 2-3 dk beklettim, duruladım.
- Daha sonra bir havlu yardımıyla saçımın ıslaklığını aldım ve saçımın boylarına ve uçlarına saç kremini uyguladım. Saç kremini de aynı şekilde 3-5 dk beklettim. 
- Ilıktan soğuğu yakın bir suyla saç kremini duruladım.
- Maskeyi her gün kullanmadım. Maskeyi kullandığım gün kremi uygulamadım ve maskeyi de aynı saç kremini uyguladığım gibi uygulayıp biraz daha fazla beklettim.


Banyodan sonra saçımda havlu sarılı bir süre bekliyorum ben, acelem yoksa. Böylelikle güzelce nemi emiyor saçlar. 

Çok zahmetli bir aşama gibi görünse de kesinlikle buna değiyor! Saçlarımı tarama aşamasında ne bir saç açıcı krem ne de bir yağ kullandım. Buna rağmen o kadar kolay açıldı ki saçlarım anlatamam. Hem gıcır gıcır hem yumuşak, hem kolay taranır... Hafif nemli haldeyken dışarıya çıktım, normalde o şekildeyken elektriklenen saçlarımda elektriklenme yaşamadım. Parlak ve canlı gözükmesini sağladı aynı zamanda da.

Ben çok memnun kaldım bu ürünlerden. İlk kez kısacık sürede kendine geldi. Hazır toparlanmışken saçlarım, şimdi açık kumrala boyayacağım saçımı. Hiç rahat durmuyorum.:))

Denemem gereken başka saç ürünleri de var şimdi, ama Milk_Shake'i bir kenara yazdım.:) Hatta bir arkadaşıma da önerdim.

Uzun bir yazı oldu biliyorum, ama aydınlatıcı olsun istedim. Umarım işinize yarar.

HOŞÇAKALIN...:)
post signature

Yorumlar

 1. Kızıl olan saçlarımı kendi rengi olan açık kumrala döndürürken incecik tellere sahip olan saçlarım haliyle tükendiler. Saçlarımı kısacık kestirdim, uzadılar şuan omzumda fakat tekrar kestirmek istemiyorum, dipleri o kadar sağlıklı olmasına rağmen uçları hala elektriklenip dalgalanmıyor. Bulabildiğim her şeyi denedim fakat yine de kendine gelemedi saçlarım 8 ayda.

  Bu seti bir kaç kez duydum fakat nereden sipariş edebileceğim hakkında hiç bir bilgim yok, yabancı internet sitelerine de güvenemiyorum açıkçası, lütfen bu konuda yardımcı olur musunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Milk shake urunlerine http://sachane.com 'dan ulasabilirsiniz. Umarim saclarinizi tekrar saglikla uzatirsiniz

   Sil

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar