RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

GOLDEN ROSE CARNIVAL 14

carnival 14
Merhaba,
Bugün bana bu yazıyı yazdıran, benim tabirimle, çok neşeli bir oje. :) Golden Rose Carnival serisinin bir üyesi olan 14 numara, irili ufaklı sarı pullar içeriyor. Kare ve ince küçük şeritler şeklinde ve tamamen parıltısız, sevimli tanecikler bunlar. 
Tırnağın hemen üstünde şekiller kendilerini çok belli etmeyeceklerini düşündüğüm için koyu renkli ojeler üzerine uygulamayı seviyorum. Gördüğünüz gibi siyah renk ile oldukça da yakışıyorlar.
Serinin fırça yapısını gerçekten kullanışlı buluyorum. Kalın yapıda bir fırçaya sahip olduğu için içindeki parçacıklar tırnağa yeterli miktarda gelip bir seferde tırnağa uygulanabiliyor. 
Asetonlu bir oje çıkarıcıyla ortalama zorlukta tırnaktan çıkıyor, asetonsuz çıkarıcıyla hiç denemedim.
Fotoğrafları çekeli epey olmuştu, ama yazım planlamama göre gecikti. Umarım severek okumuşsunuzdur.
Siz bu seriyi severek kullanıyor musunuz? Hangilerini denediniz?

HOŞÇAKALIN...^_^
post signature
İnstagram | Facebook | Follow Me On Bloglovin' 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar