Lifecell’den Akıllı Kamera: SUPERCAM

Resim
SUPERCAM ile Sevdiklerinize Gözünüz Gibi Bakın
Teknolojilerle deyimler çok bağlantılı aslında. Mesela “gözün gibi bak”. Ne güzel bir deyim değil mi? Bir şeyin ne kadar değerli olduğunu göstermek için söylenir. Eski zamanlarda önemsediği şeylerden ayrılmak zorunda kalan insanlara güven vermek için.

Zaman ilerlese de ihtiyaçlar değişmiyor. Deyimler ve ihtiyaçlar da teknoloji ile birlikte yeni anlamlar kazanıyor.
Gözün gibi bak deyimi için de başka bir çözüm var artık. Yeni bir teknoloji: Supercam
Supercam evini, işini, evcil hayvanını, bebeğini… insanın önemsediği ne varsa gözü gibi bakabilmesi için yapılmış bir hizmet. Lifecell’in sunduğu güvenlik hizmeti Supercam ile kamera sistemlerinizden evinizi mobil uygulama sayesinde izleyebiliyor, geriye dönük kayıtlarınıza ulaşabiliyorsunuz. Çift taraflı konuşma özelliği ile cihaz üzerinden iletişim kurabiliyor, davetsiz misafirler için alarm alanı oluşturabiliyorsun. Tüm bu özellikleri ile gerçekten sevdiklerine gözün gibi bakabiliyorsun.

Üste…

SONBAHAR İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ

Merhaba Arkadaşlar:)

Ev dekorasyonunu değiştirmek isteyenler için sonbahara uygun fikirlerle karşınızdayım bugün. Sonbaharın birbirinden güzel tonlarını evinize taşıyacak bu fikirler ile evlerinizi daha sıcak ve huzurlu bir mekana çevirebilirsiniz. Malum artık havalar da serinledi ve tatil günlerinde evde vakit geçirmek çok daha cazip geliyor insana.:) İşte bu yüzden, hoşunuza gidecek zarif tasarımları, mevsimle bütünleştirip evinizde vakit geçirmeyi daha tatlı bir hale getirmeye ne dersiniz? :)

Hadi öyleyse, fikirlere birlikte bir göz atalım. ^_^

Overall orange!!!!!
Turuncu tonlarında çok hoşuma giden bir dekorasyon. Rahatlık ve konfor belli ki ön planda tutulmuş. Yalnız benim bu fotoğrafı paylaşmama sebep olan, dekorasyonda dikkatimi çeken bir şey var: tablolar!!!
Gördüğünüz gibi cansız bitki figürleri var tabloda. Sonbahar teması için son derece uygun ve şık.

***Sizler de evleriniz için bu şekilde bir çalışma yapabilirsiniz, hem de oldukça düşük bir maliyetle. İster canlı bitki kullanarak, isterseniz de bu örnekte gördüğünüz gibi yüksek çözünürlüklerde fotoğraf/resim çıktısı alarak herbaryum tablolar oluşturabilirsiniz. (Böyle bir çalışmayı canlı bitkilerle nasıl yapabileceğinizi ilerleyen günlerde detaylarıyla anlatacağım, takipte kalın:)))

orange decor

Bu mekanda kullanılan renklerde gördüğünüz gibi tam anlamıyla sonbahar renkleri. Ahşap kitaplık ve sehpaların mekana nasıl bir sıcak hava kattığını görüyoruz. 

***Ahşap, ham maddesi tamamıyla doğal bir materyal olduğundan dolayı, sıcak bir etki yaratmak için ahşap eşyaları rahatlıkla evlerinizde kullanabilirsiniz.

orange

Koltuklarınızdan sıkıldıysanız, yüzlerini değiştirebilirsiniz. Eğer bu fikir hoşunuza gitmediyse, temaya uygun olarak; turuncu, kahve, soluk yeşil tonlarında olan örgü, polar battaniye veya çeşitli kaneviçe örtüler ile koltuklarınızın tasarımlarında ufak ve bütçe yormayan değişiklikler yapabilirsiniz.

Orange decor

Yatak odalarınızda, nevresimleri sonbahara uygun tonlarda seçebilir, başucunuzda ufak tefek yapay kuru dallar veya solmuş görüntüdeki çiçekli bitkiler tercih edebilirsiniz.

Burnt orange decor - so pretty

Sofralarınıza, zarif görüntüye sahip, bu tarz yapma bitkilerle renk ve şıklık katabilirsiniz.

All About Interiors - A full-service, interior design and decorating firm in Connecticut

Fonda açık renkler kullanarak daha sade bir görüntü elde edebilirsiniz. Turuncu tonları ve onların kontrast rengi olan mavi tonları ile çok şık bir uyum yakalayabilirsiniz. Yine bu örnekte de ahşap unutulmamış ve kesinlikle mekana bambaşka bir hava katmış.

***Yanık turuncular ve kahveler, daha pastel ve açık renkler ile birlikte kullanıldıklarında dengelenir ve göz yormayan tasarımlar haline gelir.

Not: Fotoğraflar alıntıdır.

HOŞÇAKALIN... :)

İnstagram | Facebook | Follow Me On Bloglovin' 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar