<-

<-

Cumartesi, Haziran 20, 2015

SAÇ KIRIKLARINDAN NASIL KURTULURUZ?

Saç kırıkları, kuru ve çok işlem görmüş saça sahip olanların en büyük sorunları arasındadır. Saçların çeşitli çevresel etkenler nedeniyle kuruması ve sonrasında da saç uçlarının çatallanarak kırılması şeklinde bu süreç devam eder. Özellikle uzun saçlara sahip kadınların sıkça yaşadığı bu sorun, saçların sağlıksız ve olduğundan çok daha mat görünmesine sebep olmaktadır. Üstelik kırıkları fazla olan saçın uzaması yavaşlamakta ve güçleşmektedir.
saç bakımı

Saç kırıklarından kurtulma yöntemleri arasında ilk akla gelen çözüm, saç uçlarını kestirmektir. Fakat saçlarınızı kestirmek istemiyorsanız, yağlar ile saçlarınıza bakım yaparak saçlarınızı toparlayabilir ve bu kırıklardan büyük ölçüde kurtulabilirsiniz. Saç kırıkları için kullanılan yağların başında; hindistan cevizi yağı, jojoba yağı, fındık yağı, menekşe yağı, badem yağı ve zeytinyağı gelmektedir. Belli aralıklarla bu yağlar ile saçları beslemek kuruluğu ve kırıkları minimum düzeye indirecektir.

saç bakımı

1.Hindistan cevizi yağı içerisinde bulunan yağ asitleri, saç uçlarını besleyerek saçların canlı bir görünüme  kavuşmasını sağlar. Saçların parlak ve sağlıklı görünmelerine yardımcı olur ve koparak dökülmelerin önüne geçer.
2. Jojoba yağı, saç kırıkları için oldukça etkili olan bu yağ, saç tellerini güçlendirerek dış etkenlere daha dayanıklı hale getirir. Böylelikle saç kırılmalarının önüne de geçmiş olur.
3. Fındık yağı, içinde bulunan E vitamini, kalsiyum, çinko gibi minerallerin etkisi ile saç tellerini güçlendirir. Ayrıca saçın hem daha yumuşak olmasını hem de daha kolay şekil alabilmesini sağlar. 
4. Menekşe yağı, saç kırıklarını onararak koparak dökülmelerin önüne geçer. Saçı canlandırır ve parlaklık verir.
5. Badem yağı, E vitamini açısından zengin olan bu yağ, saç kırıklarının onarılmasına yardımcı olur. Saçın kaybettiği vitamin ve minerallerin saça yeniden yüklenmesini sağlar.
6. Zeytinyağı, yararlarını saymakla bitiremeyeceğimiz zeytinyağı, ister tek başına ister diğer yağlar ile belli oranlarda karıştırarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saç uçlarını onarmaya yardım eder. Saçların doğal parlaklıklarını kazanmasına yardımcı olur.
Saç bakımı hakkındaki diğer yazılarımı okumak isterseniz, aşağıdaki "Saç Bakımı" yazısına tıklayabilirsiniz.
 saç bakımı

not: fotoğraflar pinterest.com'dan alıntıdır.
İnstagram | Facebook | Follow Me On Bloglovin' 
post signature

5 yorum:

  1. Faydalı paylaşımınız için sizi tebrik ediyorum. Teşekkürler

    YanıtlaSil
  2. Ben argan yagi kullaniyorum kırıkları gideriyormu emin degilum ama saca bakim yaptigi kesin en azindan daha parlak ve canli bence

    YanıtlaSil

Teşekkürler...