RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Resim
Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 
Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi  bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

BIODERMA HYDRABIO PERFECTEUR SPF 30 NEMLENDİRİCİNemlendirici kremler, losyonlar ve yağlar genel olarak olumsuz hava koşulları nedeni ile ciltte oluşabilecek sorunların önüne geçmeyi hedefliyor. Cildin elastikiyetinin korunması, kaybettiği nemi kazandırması ve hatta makyaj altında bir baz oluşturması bakımından en çok tercih edilen cilt bakım ürünleri arasında hiç kuşkusuz nemlendiriciler ilk sıralarda yer alıyor.

Bugünkü yazımda sizlere 4 mevsim kullanabileceğiniz bir nemlendirici krem çeşidinden bahsetmek istiyorum. Bir süre önce Dermokozmetika ailesi tarafından bana ulaştırılan Bioderma Hydrabio Perfecteur nemlendirici, ihtiyaçlarıma cevap verecek niteliklere sahip oluşu ile gönlümü fethetti diyebilirim.Yılın hemen hemen her ayı güneş ışınlarına çok fazla maruz kalan bir şehirde yaşıyorum. Bu nedenle her zaman için SPF yani güneş koruma faktörü içeren cilt bakım ve makyaj ürünleri tercih etmeye çalışıyorum. Bioderma Hydrabio nemlendirici de SPF 30 ve PA+++ özelliklerine sahip bir boyun ve yüz nemlendirici krem. Cildi UVA ve UVB filtreleri sayesinde zararlı güneş ışınlarından korurken bir yandan da cildin nem kazanmasına, ışıltılı görünmesine ve erken yaşlanmamasına yardımcı oluyor.


40 ml'lik kullanışlı pompalı bir ambalajda sunulan yüz nemlendirici krem, Bioderma tarafından geliştirilen Aquagenium patenti  ile hücrelerin içinde yer alan su dolaşımını arttırmaya yardımcı oluyor ve ışık yansıtıcı ajanlar sayesinde ise cildin kusursuz görünmesini sağlıyor.


Çok uçuk pembe rengine sahip olan Hydrabio Perfecteur, oldukça ince yapılı bir formüle sahip. Parfümlü formülü, belli belirsiz diyebileceğim çok hafif hoş bir koku içerdiği için kesinlikle rahatsız etmiyor.  Komedojenik olmadığı için gözenekleri tıkamaması, siyah ve beyaz noktalara neden olmaması benim için  ürünün en büyük artılarından.

Nemsiz ve hassas ciltler için özel olarak geliştirilen nemlendirici bakım kremi,  kuru ciltler için nemlendirici krem arayışındakilerin cilt yapısı ile uyum sağladığı gibi yağlı ciltler için nemlendirici krem önerisi isteyenlerin de ihtiyaçlarını karşılamayı başarıyor.  Bioderma Hydrabio Perfecteur, yağlıya dönük nemsiz bir cildim olmasına rağmen hemen emiliyor, parlama yapmıyor ve yağlı bir his bırakmıyor.

Nasıl Kullanıyorum?

Sabahları temizlediğim yüzüme ve boyun bölgeme üründen yeteri miktarda alarak cildimin her yerine eşit bir şekilde uyguluyorum. Makyajı üzerinde çok iyi tuttuğu ve fondöten ya da BB kremlerimi rahatlıkla dağıtmama yardımcı olduğu için oldukça güzel bir makyaj bazı olduğunu söyleyebilirim. Makyaj yapmasam dahi çok hoş bir ışıltı veriyor ve pürüzsüz bir görünüm sağlıyor.


Dermokozmetika ailesine hem ürün için hem de ilgileri için çok teşekkür ediyorum. Ürün ile birlikte pek çok tester da göndermişlerdi. Testerları tek tek deneyip görüşlerimi en kısa zamanda sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Bioderma Hydrabio Perfecteur ürününün satış fiyatı Dermokozmetika sitesinde 92,50 TL, indirim dönemlerinde ise 74 TL'ye kadar indiğini görebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazesine sahip Dermokozmetika sitesinde ihtiyaç duyduğunuz ürünleri kolaylıkla bulabilir, uygun fiyat ve hızlı kargo avantajı ile istediğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz.İnstagram | Facebook | Follow Me On Bloglovin' 
post signature

Yorumlar

Yorum Gönder

Teşekkürler...

Bu blogdaki popüler yayınlar