Lifecell’den Akıllı Kamera: SUPERCAM

Resim
SUPERCAM ile Sevdiklerinize Gözünüz Gibi Bakın
Teknolojilerle deyimler çok bağlantılı aslında. Mesela “gözün gibi bak”. Ne güzel bir deyim değil mi? Bir şeyin ne kadar değerli olduğunu göstermek için söylenir. Eski zamanlarda önemsediği şeylerden ayrılmak zorunda kalan insanlara güven vermek için.

Zaman ilerlese de ihtiyaçlar değişmiyor. Deyimler ve ihtiyaçlar da teknoloji ile birlikte yeni anlamlar kazanıyor.
Gözün gibi bak deyimi için de başka bir çözüm var artık. Yeni bir teknoloji: Supercam
Supercam evini, işini, evcil hayvanını, bebeğini… insanın önemsediği ne varsa gözü gibi bakabilmesi için yapılmış bir hizmet. Lifecell’in sunduğu güvenlik hizmeti Supercam ile kamera sistemlerinizden evinizi mobil uygulama sayesinde izleyebiliyor, geriye dönük kayıtlarınıza ulaşabiliyorsunuz. Çift taraflı konuşma özelliği ile cihaz üzerinden iletişim kurabiliyor, davetsiz misafirler için alarm alanı oluşturabiliyorsun. Tüm bu özellikleri ile gerçekten sevdiklerine gözün gibi bakabiliyorsun.

Üste…

RITUEL DE BEAUTE Siyah Nokta Temizleme Bandı

Olumsuz hava koşulları, kötü beslenme alışkanlıkları, cilt bakımına yeteri kadar önem gösterilmemesi, yanlış cilt bakım ürünleri kullanılması ya da genetik yatkınlık gibi nedenlerden dolayı birçoğumuz siyah nokta oluşumuna ne yazık ki maruz kalıyoruz. Ciltten salgılanan fazla yağ ile cilt yüzeyindeki tozun ve kirin birleşmesi ile oluşan siyah noktalar, önlem almadığımız takdirde daha ciltte daha geniş alanlara yayılarak hem akne gibi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Sağlık sorunlarına sebep olmanın yanı sıra estetik açıdan da bizi rahatsız eden komedonları evlerimizde çeşitli yöntemler ile kolayca kontrol altına alabilmemiz aslında mümkün. 

Benim en sık kullandığım yöntemlerden biri siyah nokta çıkarıcı bantlar. Hem pratiklik açısından hem de kısa vaadede ve dakikalar içinde burun bölgemdeki siyah nokta sorunumdan kurtardıkları için sıklıkla bantları tercih ediyorum. Dediğim gibi
 bu bantlar sadece kısa bir süre için etkili; ama işimizi görüyor mu? KESİNLİKLE EVET!

ritüel de beaute siyah nokta temizleme bandı

Siyah nokta ile savaşımda çok fazla siyah nokta temizleyici burun bandı denedim. İçlerinden en sevdiğim, en kolay ulaşılabilen, en uygun fiyatlı ve hayvanlar üzerinde test yapmayan bant olarak Ritüel de Beaute bantlarını buldum. 

Ritüel de Beaute siyah nokta ve kir temizleyici burun bandı,  burun bölgesindeki açık komedonları, kir, makyaj artığı ve yağ gibi kalıntıları gözeneklerden temizlemeyi ve gözenekleri açmayı vaad ediyor. Aloe vera özü ile zenginleştirilmiş ürün, temizleme işleminin yanı sıra hem kokusu hem de etkisi ile ferahlık hissi veriyor.


Dermatolojik olarak test edilen, içeriğinde boya, koruyucu madde ve paraben içermeyen ürün; karma, yağlı ve normal cilt tipleri ile de uyum sağlayor. Güney Kore'de üretilen bantların hayvanlar üzerinde test edilmiyor oluşu da geniş bir kesim için büyük bir avantaj oluyor. 

Kutu İçeriği

Kutu içerisinde 6 adet beyaz renkli bant bulunuyor ve bu sayede 2 aya yakın ve bazen de daha fazla süre bir kutu bana yetiyor. Her birinin koruyucu bir şeffaf plastik üzerine yapıştırılmış olması  ve paketli şekilde olması hijyenik bir kullanıma olanak tanıyor.

Kullanım Şekli

Ben duştan sonra ya da buhar ile cildimi yumuşattıktan, gözeneklerimin iyice açılmasını sağladıktan sonra kullanmayı tercih ediyorum. Burun bölgemi su ile ıslatıyorum. Ellerimin kuru olmasına dikkat ederek bandı plastik kısımdan ayırıyorum (Ellerinizin kuru olmasına dikkat edin yoksa elinize yapışıyor.). Ayırdıktan sonra bandın parlak kısmını burnuma orantılı ve düzgün bir şekilde yapıştırıyorum. Yaklaşık 1 dk kadar elim ile bandın kusursuzca burnuma yapışmasını sağlıyorum ve 10-15 dakikalık bekleme sürecine geçiyorum. Zaten dakikalar geçtikçe bandın sertleştiğini ve gerginleştiğini hissedebiliyorsunuz. Bant iyice kuruduktan sonra ise iyi yandan ortaya doğru yavaşça çekerek bandı çıkarıyorum. Dediğim şekilde kullanmak %70-80 oranında bir performans sağlıyor -ki bu benim için yeterli bir başarı-.

BİM'lerde kolayca bulabileceğiniz Ritüel de Beaute burun bandı fiyatı 5-7 ₺ arasında yer alıyor.

Daha önce yazmış olduğum Cettua Siyah Nokta Temizleyici Bant deneyimlerimi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.


İnstagram | Facebook | Follow Me On Bloglovin' 
post signature

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar